PDA

View Full Version : سوال: جستجو بر اساس دو فیلد- یک فیلد بخشی از عبارت - فیلد دیگر استفاده از عبارت OR که توسط کاربر مشخص ..

mohammadsaleh
سه شنبه 26 دی 1396, 14:39 عصر
سلام دوستان
در مورد جستجو بحث زیاد شده. با دستوران SQL هم میشه انواع جستجو را ساخت.
مورد پیوست از نظر خودم که فعلا در اون گیر افتادم مورد خاصی شده که از دوستان محترم خوامش می کنم کمک کنید اون رو حل کنم
قصه از این قراره که برای جستجوی رکوردهای خاص در یک جدول که دارای TYPE مشخصی هستند می خوام کاربر با تعیین عبارات جستجو با استفاده از OR در یک جدول خاص که فیلدش روی فرم دلوکاپ شده جستجو را انجام بده
منتظر نظر دوستان هستم

من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا

نوشیروانی
سه شنبه 26 دی 1396, 16:55 عصر
سلام دوستان
در مورد جستجو بحث زیاد شده. با دستوران SQL هم میشه انواع جستجو را ساخت.
مورد پیوست از نظر خودم که فعلا در اون گیر افتادم مورد خاصی شده که از دوستان محترم خوامش می کنم کمک کنید اون رو حل کنم
قصه از این قراره که برای جستجوی رکوردهای خاص در یک جدول که دارای TYPE مشخصی هستند می خوام کاربر با تعیین عبارات جستجو با استفاده از OR در یک جدول خاص که فیلدش روی فرم دلوکاپ شده جستجو را انجام بده
منتظر نظر دوستان هستم

من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا

سلام
بنده چندبار و چندبار توضیحات شما را خوندم ولی دقیقا متوجه منظور شما نشدم ولی فکرکنم
منظور این باشه ؟؟

mohammadsaleh
چهارشنبه 27 دی 1396, 09:18 صبح
سلام با تشکر از زحمتی که کشیدید. نه منظورم این نبود

فرض کنید در جدول اول شرکتهای مختلفی هستند که ما به فیلد Type جدول حروف الفبای انگلیسی را اختصاص داده ایم. پرسشی می سازیم که در critera فیلد type از جستجوی or می خواهیم استفاده کنیم. یعنی ازپرسش می خواهیم رکوردهایی که تایپ انها "A" Or "B هستند را بیاب. در حالت عادی اگر این شرط را در پرسش بنویسیم براحتی اجرا می شود.
ولی در اینجا قصد براین است که این معیار توسط کاربر تعیین شود. حالا من می خواهم این شروط در یک جدول ذخیره شود و عنداللزوم از آنها استفاده شود به عبارت دیگر شروط در فرم باشد و پرسش پارامترها را از تکست باکس روی فرم بخواند

عزیزانی که قصد راهنمایی دارند از مثال پست اول برای کمک استفاده کنند.

mohammadsaleh
پنج شنبه 28 دی 1396, 12:46 عصر
سلام دوستان
یافتم
در تکست باکس TxtCondition باید به شکل زیر بنویسیم

Type='A' Or Type='B'

که در جمله جستجو به شکل زیر می شود

StrAnd = "SELECT * from Query WHERE search Like '*" & Me.Tsearch & "*' AND ( " & Me.TxtCondition & " )