PDA

View Full Version : سوال: خطای the underlying provider failed on open

saba664
دوشنبه 02 بهمن 1396, 14:43 عصر
با سلام

من برنامه امم کامل شده و انجام شده

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
<configSections>
<!-- For more information on Entity Framework configuration, visit http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=237468 -->
<section name="entityFramework" type="System.Data.Entity.Internal.ConfigFile.EntityFrame workSection, EntityFramework, Version=6.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" requirePermission="false" />
</configSections>
<startup>
<supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.5" />
</startup>
<connectionStrings>

<add name="DB_DoctorEntities" connectionString="metadata=res://*/Model.Model1.csdl|res://*/Model.Model1.ssdl|res://*/Model.Model1.msl;provider=System.Data.SqlClient;pr ovider connection string=&quot;data source=172.16.10.61,1433;initial catalog=DB_Doctor;User ID=sa;Password=1234;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;Truste d_Connection=yes;App=EntityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" /></connectionStrings>
<entityFramework>
<defaultConnectionFactory type="System.Data.Entity.Infrastructure.LocalDbConnectio nFactory, EntityFramework">
<parameters>
<parameter value="v11.0" />
</parameters>
</defaultConnectionFactory>
<providers>
<provider invariantName="System.Data.SqlClient" type="System.Data.Entity.SqlServer.SqlProviderServices, EntityFramework.SqlServer" />
</providers>
</entityFramework>
</configuration>

اینم کد کانکشنم که همین یکیه ای پی دادم

ویندوزم هم سروره با sql2014 , و ویژوال 2017

حالا مشکل اینه که روی سرور برنامه اجرا میشه ولی روی کلاینت اصلا اجرا نمیشه

اینم بگم که ی سرور کلی داریم که برا کل دانشگاهه که کاری به اون نداریم و می خواییم اطلاعات روی یه کیس ذخیره بشه در واقع سرور برای این برنامه بشه اون کیس که ی سری کامپیوتر که فایل exe داخل پوشه دیباگ اونو دارن اجرا بشه حالا این خطا رو میده

ده نفر از د وستام روش کار کردن حتی کد برنامه امم رو فرستادم برای یکی از دوستان تغییرش داد ولی بازم همین خطا رو داد

یکی کمکم کنه مشکل چیه و چرا این خطا رو میده؟

the underlying provider failed on ope

parvizwpf
دوشنبه 02 بهمن 1396, 16:38 عصر
https://stackoverflow.com/questions/18271301/entity-framework-the-underlying-provider-failed-on-open

saba664
دوشنبه 02 بهمن 1396, 19:13 عصر
یعنی باید توی کد کانکشنم تغییر ایجاد کنم؟

خب متوجه نمیشم مشکل چیه اگه میشه بیشتر توضیح بدین

ali_md110
دوشنبه 02 بهمن 1396, 20:16 عصر
مشکل شما در کانکشن استرینگ شماست
شما روش Db first دارید بکار میبرید که بنظر من برید ب سمت code first
این دو قسمت از رشته اتصالتون حذف کنید

integrated security=True;
;Trusted_Connection=yes

وقتی از یک کانکشن استرینگ با یک user pass اسکیول سرور استفاده میکنید بکار بردن این دو عبارت در رشته اتصال باعث میشه از کاربر ویندوزی استفاده بشه و کاربر اسکیول سروری نادیده گرفته میشه

saba664
سه شنبه 03 بهمن 1396, 07:41 صبح

;Trusted_Connection=yes

وقتی از یک کانکشن استرینگ با یک user pass اسکیول سرور استفاده میکنید بکار بردن این دو عبارت در رشته اتصال باعث میشه از کاربر ویندوزی استفاده بشه و کاربر اسکیول سروری نادیده گرفته میشه

خب یعنی همون کانکشنم رو بذارم ولی این دو تیکه رو حذف کنم درسته؟ حل میشه مشکل؟:گریه:

saba664
سه شنبه 03 بهمن 1396, 07:47 صبح
کسی که نیست اینتیتی بلد باشه که مشکلم کامل حل شه:گریه:

saba664
سه شنبه 03 بهمن 1396, 12:35 عصر

;Trusted_Connection=yes

این کاری که گفتین انجام دادم ولی بازم مشکل پیش اومد دقیقا همون مشکل پیش اومد
چیکاررررررررررررررررررررر ررر کنم

parvizwpf
سه شنبه 03 بهمن 1396, 16:54 عصر
آقا این ارور به احتمال زیاد دارای یک inner exception هست اونرو سعی کنید لاگ کنید که چی داره میگه

parvizwpf
سه شنبه 03 بهمن 1396, 16:56 عصر
آیا سیستم های گلاینت اصلا میتونند به اس کیو ال سرور در سیستم سرور وصل بشن اصلا اونرو پینگ میکنند
آیا مشکل پورت اس کیو ال و یا فایروال برای ارتباط اس کیو ال در سرور وجود نداره؟
آیا دسترسی های name pipe و tcp در sql configuration manager در سرور درست هست؟