PDA

View Full Version : سوال: چگونه جمع دو فیلد دو جدول مختلف را از هم کم کنم و در یک فرم نمایش دهم

رضاخالقی
دوشنبه 09 بهمن 1396, 20:31 عصر
سلام.
من دو جدول دارم که در یکی ورودی های کالای A را در آن ذخیره می کنم و در جدول دیگر خروجی های کالای A را ذخیره می کنم. و یک فرم دارم که روی آن یک Text box گذاشتم. میخوام جمع ورودی کالای A در جدول "ورودی" را از جمع خروجی کالای A در جدول "خروجی" کم کنه و نمایش بده.

میشه بگید که در control source این text box و فرم باید چی بنویسم؟
:قلب:

نوشیروانی
چهارشنبه 11 بهمن 1396, 20:37 عصر
سلام.
من دو جدول دارم که در یکی ورودی های کالای A را در آن ذخیره می کنم و در جدول دیگر خروجی های کالای A را ذخیره می کنم. و یک فرم دارم که روی آن یک Text box گذاشتم. میخوام جمع ورودی کالای A در جدول "ورودی" را از جمع خروجی کالای A در جدول "خروجی" کم کنه و نمایش بده.

میشه بگید که در control source این text box و فرم باید چی بنویسم؟
:قلب:

سلام
اگه میشه فایل تون بذارید تا دوستان کمک تون کنند.

رضاخالقی
چهارشنبه 18 بهمن 1396, 21:24 عصر
گذاشتم... ممنون

نوشیروانی
چهارشنبه 18 بهمن 1396, 22:40 عصر
گذاشتم... ممنون

سلام
فایل ضمیمه رانگاه کنید
البته به نظرمن راه درستش استفاده ازکوئزی و یا رپروت (گزارش )هست که به راحتی حاصل را نشان میده و حتی می نونید چاپ هم بگیرید
راه دیگه درون هرفرم خرید یا فروش یک فیلد محاسباتی درست کنید که به راحتی جمع خرید و یا فروش را حساب میکنه
ولی اگه توفرم میخوان مطمناروش های دیگه ای هم هست .ولی یه راهش اینه استفاده از تابع dsum برای محاسبه م جمع یک فیلد ازیک تیبل و.....
امیدوارم جوابتون را داده یاشم

موفق باشید.

رضاخالقی
پنج شنبه 19 بهمن 1396, 17:59 عصر
1- راه درستش استفاده ازکوئزی و یا رپروت (گزارش )هست که به راحتی حاصل را نشان میده و حتی می نونید چاپ هم بگیرید
2- راه دیگه درون هرتیبل خرید یا فروش یک فیلد محاسباتی درست کنید که به راحتی جمع خرید و یا فروش را حساب میکنه

.

ممنون از راهنماییتون.
من هر کار کردم درون جدول نتونستم فیلدی بسازم که جمع یک فیلد دیگه رو نشون بده.اکسس اجازه نمیده.

لطفا
برای راه شماره 1 و شماره 2 میشه جداگانه یه مثال بزنید و فایلش رو ضمیمه کنید...؟؟؟؟

باتشکر

نوشیروانی
جمعه 20 بهمن 1396, 12:06 عصر
سلام
این نمونه ای از ساخت کوئری و گزارش گیری هست
درموردفیلد محاسباتی منظورم درون فرم بود.