PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی جهت آپ دیت خودکار تکست باکس یا سایر فیلید های بعد از وارد کردن یک مقدار مشخص

lhbb67
چهارشنبه 11 بهمن 1396, 22:42 عصر
سلام دوستان وقت بخیر
سوالی که من دارم اینه:
چجوری میتونم کاری کنم که وقتی از کمبو باکس (مثلا کد HW) ی مقدار رو انتخاب می کنم نام محصول توکمبو باکس زیرش فعال بشه و همچنین تو قسمت پایین (مواد مصرفی) وقتی کد مواد رو میزنم نام و مقدار استاندارد به صورت خودکار وارد بشه

Mehr@ban
پنج شنبه 12 بهمن 1396, 19:28 عصر
سلام

اگر یک کمبوباکس ایجاد کنید از طریق ویزاردی که باز میشه میتونید قابلیت Find رو انتخاب کنید و ادامه ماجرا ...

نوشیروانی
جمعه 13 بهمن 1396, 07:34 صبح
سلام ببنید منظورتون این بود

lhbb67
جمعه 13 بهمن 1396, 13:47 عصر
سلام دستت درد نکنه دقیقا همین رو میخواستم بسیار از شما ممنونم
ولی چجوری اینطوری شد میشه ی توضیح مختصر بهم بدی تا یاد بگیرم؟ (البته هر موقع که وقت داشتین)

lhbb67
جمعه 13 بهمن 1396, 14:14 عصر
دستت درد نکنه فقط تو قسمت مواد مصرفی چجوری میتونم کاری کنم که وقتی کد مواد رو مینویسم نام مواد رو بیاره و اگر کدش اشتباهه یا موجود نیست بهم بگه

نوشیروانی
جمعه 13 بهمن 1396, 14:20 عصر
سلام دستت درد نکنه دقیقا همین رو میخواستم بسیار از شما ممنونم
ولی چجوری اینطوری شد میشه ی توضیح مختصر بهم بدی تا یاد بگیرم؟ (البته هر موقع که وقت داشتین)
سلام
خواهش میکنم
1 ابتدا تو دیزاین فرم shenasname news تو حالت ویرایش یا desing view
2 انتخاب تکست( text HWCODE )
3 توی property sheets
4-انتخاب event
5 توی افترآپدیت (after update)
6- انتخاب (code builder) را انتخاب کنید و این را ثبت کنید.

Private Sub HWCode_AfterUpdate()
Me.WCNAme = Me.HWCode.Column(0)
End Sub
و آخرش این که: یعنی تغییر بده مقدار تکست WCNAme را وقتی مقدار HWCode تغییر میکند

و البته شما می تونید همین کار رابرای موارد مشابه انجام دهید
اما باید نام فیلد هاتون بدرستی تغییر دهید
برای این کار سعی کنید از فایل کپی بگیرید تا درصورت اشتباه برای فایل اصلی تون مشکلی پیش نیاد
البته براتون اصلاح کردم
ببنید درست شد.

:متفکر::متفکر::متفکر::بوس::بو ::بوس:

درضمن کارتون بسیار خوب بود و معلوم اکسس خوب بلدید

lhbb67
جمعه 13 بهمن 1396, 14:48 عصر
دم شما گرم کاملا متوجه شدم ببین اینجا رو میگم البته تو فایل table material به این فرم وصل نیست چون بعدا ساختمش ولی اگر ی مثال شبیه همین بزنی هم ممنون میشم یا اگه سخت نیست تو همین درست کنی
147563

نوشیروانی
جمعه 13 بهمن 1396, 19:16 عصر
سلام
راستش فایل شما خیلی گسترده است و احتمالا برای این کاربه یه خورده تغییرات هم نیازداره و کسی ماهر تر ازشما
و دوم اینکه من هم خیلی بلد نیستم
اما براتون سه تا نمونه ساده می ذارم امیدوارم بدرد تون بخوره
توضیح نمونه ها:
1-نمونه فاکتور 1
شما با تغییر کد کالا نام کالا و قیمت تغییر میکنه و فقط نیاز ثبت تعداد کالا دارد تا فاکتورتنظیم کنیم
2-نمونه فاکتور2
با دابل کلیک روی نام کالا می تونید نام کالاو قیمت پایه رااز روی فرم دوم انتخاب و به فرم اول اضافه کنیدویا تغییر دهید
3-و اما نمونه ای سوم
که با انتخاب فیلد کالا از طریق کمبوباکس نام کالا و قیمت تغییر میکند البته یه خورده کدنویسی تووبژال هم داره

امیدوارم بدرد تون بخوره

موفق باشید

lhbb67
دوشنبه 16 بهمن 1396, 18:45 عصر
دمت گرم داداش