PDA

View Full Version : نحوه دسترسی به صفحات پویا

raha raad
شنبه 14 بهمن 1396, 15:07 عصر
سلام و عرض ادب.
من در پنل مدیریتی امکان ایجاد صفحات پویا رو فراهم کردم یعنی همونطور که می دونید یه مدل کنترلر و ویوهای مربوطه. مساله ای که باهاش برخورد کردم اینه که چطور باید به این صفحات دسترسی پیدا کنم؟ »» با توجه به اینکه برای کاربر قابل فهم و ساده باشه. :متفکر:
شما مهندسین چه روشهایی رو استفاده یا پیشنهاد می کنید؟

a.golzar66
شنبه 14 بهمن 1396, 15:28 عصر
سلام
منظورتون از چطور باید به این صفحات دسترسی داشته باشم چیه؟یکم مطلبو باز کنید

ali_md110
شنبه 14 بهمن 1396, 21:42 عصر
اگر صفحات پویای شما بر اساس کنترلر ها و اکشن های توی کنترولر ساخته میشه میتونید آدرس اکشن های درون کنترولر ها رو توی جدول بانک ذخیره کنید میتونید در جدول claims identityذخیره کنید

raha raad
یک شنبه 15 بهمن 1396, 10:00 صبح
سلام
منظورتون از چطور باید به این صفحات دسترسی داشته باشم چیه؟یکم مطلبو باز کنید

من برای فراهم کردن امکان افزودن صفحات جدید در پنل مدیریتی اومدم و مدل ساختم و اجزای پیش فرضی که هر صفحه داره رو تعریف کردم و طبق روال معمول برای مدلم کنترلر تعریف کرده و ویو ها رو اسکفولد کردم. و بعد از این مراحل نمی دونم که به کاربر بگم چطور از این صفحات ایجاد شده استفاده بکنه؟؟؟؟ آدرسشون در URL به چه صورت در دسترس خواهد بود؟چه روشی مناسبه تا مثل CMS ها دسترسی به این صفحات راحت باشه؟؟؟؟ نمی دونم چطور می تونم منظورم رو بهتر برسونم!!!!:افسرده:

raha raad
یک شنبه 15 بهمن 1396, 10:02 صبح
اگر صفحات پویای شما بر اساس کنترلر ها و اکشن های توی کنترولر ساخته میشه میتونید آدرس اکشن های درون کنترولر ها رو توی جدول بانک ذخیره کنید میتونید در جدول claims identityذخیره کنید

من کلا یه اکشن create برای ایجاد صفحات پویا دارم!!!(اسکفولد کردم و از همون متدهایی که با این روش ایجاد می شه استفاده کردم)
از Claim استفاده نشده در سایت!!!

ممنون میشم راهنمایی کنید.

a.golzar66
یک شنبه 15 بهمن 1396, 13:49 عصر
خب تا اونجایی که من متوجه شدم طبیعتا برای هر صفحه که شما create میکنید یک سطر در دیتابیس ذخیره میکنید که یک id هم دارد.
میتونید یک لیستی از صفحات را که ساختید به کاربر نمایش بدهید و وقتی کاربر روی هرکدام کلیک کرد برود مثلا id مربوطه را به یک اکشن با نام showPage که یک ورودی id میگیره پاس بدی و میره صفحه مورد نظر را در بانک میگرده و پیدا میکنه و اطلاعاتش رو به همون صورت که شما میخوایید نمایش میده