PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار تصحیح پاسخ نامه تستی

f_naderi
یک شنبه 15 بهمن 1396, 23:44 عصر
سلام به همه دوستان
من می خوام یک نرم افزار تصحیح پاسخنامه تستی بنویسم ولی نمیدونم چطور باید شروع کنم و چه چیزهایی رو باید مدنظر داشته باشم ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.با تشکر

amir.yousefi
دوشنبه 16 بهمن 1396, 12:27 عصر
دوست عزیز سوالت رو واضح تر بنویس!
حالت های مختلف رو می تونی در نظر بگیری:
1-نرم افزاری که کاربر تنها جواب ها را در radio button هایی که در نظر گرفتی،جواب میده و تصحیح میکنه(مثل آزمون های سابق گزینه جوان برای کنکوری ها)
2-نرم افزاری که مثل کنکور سراسری پاسخنامه رو دریافت و گزینه های پرشده رو بررسی و تصحیح می کنه
.
.
.

f_naderi
دوشنبه 16 بهمن 1396, 16:57 عصر
حالت دوم رو که فرمودید مدنظر هستش. یعنی برگه های پاسخنامه موجود هستن حالا نرم افزار صحیح و غلط بودن گزینه ها رو چک کنه

ali_md110
دوشنبه 16 بهمن 1396, 18:53 عصر
اگر پاسخنامه شما کاغذی هست که به این راحتی هم نیست تصحیح کردن سوالات کنکور فقط نرم افزار تنها نیست اسکنر های مخصوص هم استفاده میشود
ولی اگر کاربران سوالات رو با نرم افزار جواب میدهند بحث جدا دارد

f_naderi
دوشنبه 16 بهمن 1396, 20:59 عصر
بله درسته باید پاسخنامه با اسکنر خونده بشه و چک بشه

ali_md110
دوشنبه 16 بهمن 1396, 21:18 عصر
باید image processing بکار ببرید
کامپورننتهایی برای کار با# C هست به این ادرس برید
http://csharp-station.com/4-best-c-libraries-for-image-processing/

f_naderi
دوشنبه 16 بهمن 1396, 23:37 عصر
ببخشیید میشه راهنمایی بفرمایید که این نرم افزار باید چی داشته باشه؟ اصلا روند کار باید چطور باشه؟ هیچ دید و نظری در موردش ندارم. ممنون میشم روال کار رو برام توضیح بدین

رامین مرادی
سه شنبه 17 بهمن 1396, 08:57 صبح
ببخشیید میشه راهنمایی بفرمایید که این نرم افزار باید چی داشته باشه؟ اصلا روند کار باید چطور باشه؟ هیچ دید و نظری در موردش ندارم. ممنون میشم روال کار رو برام توضیح بدین

تا حالا من خودم کار نکردم. ولی میتونه به این صورت باشه.
شما یه آزمون تعریف میکنی و پاسخ ها و تعداد سوالات رو تعیین میکنی.
موقع اصلاح میگی که این مربوط به چه آزمونی هست یا اینکه بر اساس همین تشخصی تصویر بارکد یا یه شناسه مخصوص رو از برگه تستی بخونی.
بعد از خوندن تصویر اول مشخص میکنی که برگه به صورت درست اسکن شده یا نه مثلا وارونه یا کج نیست. اینم مثل برگه تستس کنکور میتونی گوشه های تصویر یک مربع یا هرچیزی که بشه تشخیص داد میزاری تا جهتش مشخص بشه.سه گوشه از تصویر پرنگ باشه اون شکلی که میزاری تا هم بشه کجی و راستی رو تشخصی داد هم وارونه بودنو.

قسمت بعدی خوندن جوابهای تستی هست که قبل هر سوال چندتا مربع سیاه هست که ردیف رو مشخص میکنه.و جلو اون ردیف اگه خونه ای پر شده باید جواب زده شده انتخاب بشه و جایی ثبت بشه بعد از خوندن همه اینا شما میتونید کلید سوالات رو با جواب های داده شده مقایسه کنید. ولی در کل به نظرم روند سختی داره.که باید با مباحث تشخیص تصویر آشنایی کامل داشته باشید.

رامین مرادی
سه شنبه 17 بهمن 1396, 09:00 صبح
این لینک هم جالبه
http://www.aforgenet.com/articles/shape_checker/

f_naderi
چهارشنبه 18 بهمن 1396, 00:03 صبح
خیییلی ممنونم ا. مطالعه میکنم مجددا سوالاتم رو از خدمتتون میپرسم