PDA

View Full Version : تبدیل sql به access در binding source

Shadow_net
جمعه 20 بهمن 1396, 20:15 عصر
با عرض سلام
من یک برنامه نوشتم با ویزارد که بانکش sql server هست حالا میخام یک دمو از روش بسازم و برای مشتری ارسال کنم. چون برای تست و مشاهده است مغرون به صرفه نیست که مشتری یک بسته 100 مگاباتی رو که شامل sql express هست دانلود و نصب کنه
به همین دلیل تصمیم گرفتم که بانک رو تبدیل به اکسس کنم که هم حجم کم بشه و چیزی لازم نباشه نصب کنم
در روش Ado.Net این کار راحته و کافیه کانکشن رو تغییر داد ولی از اونجایی که من از روش binding source استفاده و اطلاعات در فایل xsd هست چطور به اکسس تبدیلش کنم
پیشاپیش از وفتی که میذارید سپاسگذارم

Mahmoud Zaad
جمعه 20 بهمن 1396, 22:12 عصر
سلام
من اصل سوال رو متاسفانه کار نکردم و اطلاع ندارم ولی چند نکته وجود داره که خوبه در جریان باشید: اکسس ممکنه بعضی جاها اذیت کنه مثلاً توی پوشه program files خطا میده و نباید تو این پوشه نصب بشه دوم بحث کوئری ها هست که ممکنه یه سری دستورات توی اکسس و sql server متفاوت باشن البته من بایندینگ کار نکردم ببینم چطور با کوئری ها درگیر هست.
یه گزینه دیگه sqlite هست که اون دیگه واقعاً کم حجم و پرتابله فقط اونم تا آخرین بار که من کار کردم (چند ماه پیش) یه مشکل داشت که باید برای ویندوزهای 64 و 32 بیت نسخه های متفاوت بدید. کماکان بحث تفاوت کوئری ها با sql server اینجا هم مطرح هست.

Shadow_net
جمعه 20 بهمن 1396, 22:53 عصر
با تشکر از وقتی که برای بنده گذاشتید
مشکل اینجاس که برنامه آماده هست ای کاش از همون اول با ado می نوشتم
مشکلی بابت اذیت ندارم برنامه اصلی همچنان روی sql هست ولی این چیزی که میخوام تحویل بدم یک دمو هست که بصورت پرتابل میدمش
خیلی کد نویسی کردم و نمیتونم به عقب برگردم از دوستانی که تجربه داشتن خواهش می کنم به سوالم جواب بدن خیلی مهمه
ممنون