PDA

View Full Version : آیا باید جاوا را کنار گذاشت و کاتلین را یاد گرفت و جایگزین کرد ؟

iman0111
یک شنبه 22 بهمن 1396, 13:49 عصر
سلام ببخشید آیا باید جاوا را کنار گذاشت و کاتلین را یاد گرفت و جایگزین کرد ؟ برای کسی که تازه بخواد شروع کنه بره سراغ کاتلین بهتره یا از جاوا شروع کنه ؟؟

Nevercom
یک شنبه 22 بهمن 1396, 20:54 عصر
Kotlin بر پایه‌ی جاوا نوشته شده و به قرار نیست جایگزین جاوا بشه.

ضمن اینکه کلاس های جاوا در کاتلین قابل استفاده هستند و این دو یک همزیستی با هم دارن، تو یه پروژه هم میشه از هردو کنار هم استفاده کرد.

اینکه با کاتلین کد بنویسید ترجیح شخصی خودتون هست و باید ببینید به بازدهی شما کمک می کنه یا نه (هدفش همینه، با حذف پیچیدگی ها و کم کردن کدهایی که هی تکرارشون می کنیم - data class تو کاتلین مثال خوبیه - بهره‌وری توسعه دهنده رو بالا ببره)

من ازش خوشم اومده و ساپورت خوبی هم در دنیای اندروید ازش میشه، اما هنوز فرصت نشده تو یه پروژه ازش استفاده کنم. قطعاً در پروژه‌ی بعدی بهش فکر می کنم.

hharddy
دوشنبه 23 بهمن 1396, 20:30 عصر
سلام
بخاطر منابع بیشتر جاوا به نظرم کسی که میخواد شروع کنه با جاوا استارت بزنه بهتره با یادگیری جاوا کاتلین و میتونید یک هفته ای هم یاد بگیرید.
کاتلین مزیت های زیادی داره که باعث میشه سرعت ساخت پروژه به شدت افزایش پیدا کنه.نمونه های داخلی فکنم نسخه جدید تپسی با کاتلین پیاده شده.
اگرم منبع فارسی خواستید برای کاتلین.

https://faranesh.com/programming/16824-training-course-introductory-kotlin-programming