PDA

View Full Version : سوال: چگونه نام کاربری که با آن وارد شدیم(فرم Login) در فرم ثبت اطلاعات بطور پیش فرض ثبت بشه؟

رضاخالقی
یک شنبه 29 بهمن 1396, 21:02 عصر
سلام.
من یک فرم لوگین ورود یوزر پسوورد دارم که با اون وارد محیط اطلاعات میشم. بعد وارد فرم اصلی میشم که با زدن کلیدی وارد فرم ثبت اطلاعات میشم. میخوام بدونم چطور میتونم یک تکس باکس روی فرمم بزارم که وقتی رکورد جدید ثبت میشه نام کاربری ی که باهاش وارد شدم بطور پیش فرض اونجا بیاد و در جدول اصلی بشینه؟

با تشکر

Mehr@ban
پنج شنبه 03 اسفند 1396, 10:25 صبح
سلام

شما باید نام کاربری رو در یک متغییر سراسری (پابلیک) یا tempvar ذخیره کنید تا بتونید علاوه بر خود فرم لاگین در هرجای دیگه ای از برنامه استفاده کنید.

رضاخالقی
پنج شنبه 03 اسفند 1396, 19:01 عصر
میشه یه نمونه از موردی که گفتید ضمیمه کنید؟

Mehr@ban
پنج شنبه 03 اسفند 1396, 22:27 عصر
راهنمای tempvar در همین تالار توسط اساتید قرار داده شده که جستجو کنید حتما پیدا میکنید.

در مورد راه دوم یک متغیر سراسری در یک ماژول مثل نمونه زیر ایجاد کنید

public sub
dim User_Name as string

حالا در فرم ورود پس از اعتبار سنجی نام کاربری و رمز عبور، مقدار نام کاربری رو در این متغیر سراسری قرار بدین و در هرجایی که لازم داشتین ازش استفاده کنید
که نحوه اون میشه این شکلی پس از اعتبار سنجی و قبل یا بعد از دستور بستن فرم لاگین دستوری مانند خط زیر اضافه کنید:

User_Name = Me.txt_UN

حالا در اون فیلدی که در جدول مد نظرتون اضافه کردین تا نام کاربری در اون ذخیره بشه، مقدار پیشفرض فیلد مورد نظر در فرم مربوطه که همون ثبت چک باشه رو برابر با همین User_Name قرار بدین و تمام.