PDA

View Full Version : کم کردن از کل با ثبت نام یک نفر در فرم

majid44
چهارشنبه 09 اسفند 1396, 17:27 عصر
با سلام بر دوستان واساتید محترم

من می خواهم فرمی داشته باشم که در بالای آن تعداد سهمیه ای نشان داده باشد ووقتی در پایین فرم افرادی ثبت نام می شوند از عدد بالایی کم شود لطفا راهنمایی بفر مایید

majid44
شنبه 12 اسفند 1396, 10:26 صبح
باسلام ودرود به دوستان لطفا محبت بفرمایید تا جوابی در این مورد داشته باشیم با تشکر فروان

Mehr@ban
شنبه 12 اسفند 1396, 17:23 عصر
سلام

قاعدتا باید افراد را درون یک سابفرم ثبت کنید

خب رکوردهای این سابفرم رو توسط count بشمارید و از تعداد عددی که به عنوان سهمیه در نظر گرفته شده کسر کنید و نتیجه را در یک فیلد تکست باکس نمایش دهید.

majid44
شنبه 12 اسفند 1396, 22:38 عصر
با سلام به شما دوست واستاد عزیز که همیشه راهنمای های ارزنده شما راه گشا بوده است وباتشکر ازجواب شما ، لطفا راهنمایی فرمایید که در
فیلد تکست باکس چه دستوری باید نوشت

Mehr@ban
یک شنبه 13 اسفند 1396, 23:03 عصر
سلام

اگر طبق همون گفته های بالا عمل میکردین به نتیجه میرسیدین

خب شما اول در سابفرم یک تکست باکس درست کنید و قابلیت نمایش اون رو در حالت فالس قرار بدین و کد زیر رو توش بنویسید:
=count(*)

من اسم این تکست باکس رو txt_CountSub میذارم و اسم سابفرم هم frm_Sub1 هست

حالا در فرم اصلی یک تکست باکس دیگه درست کنید که من اینجا اسمش رو txt_remaining میذارم
در تکست باکس بالا فرمول زیر رو بنویسید
البته با توجه به اینکه فیلدی که حاوی مقدار مجاز هست txt_quota هست
=txt_remaining - txt_quota

البته احتمال میدم که کد دوم جواب نده چون داریم از فیلدی که در سابفرم هست اطلاعات رو میگیریم
پس باید در محیط کدنویسی دستورات لازم رو بنویسید
مثلا در رویداد افتر آپدیت سابفرمتون چیزی مثل کد زیر بنویسید:

form_frm_reg.txt_remaining= form_frm_reg.txt_quota - txt_CountSub
form_frm_reg.txt_remaining.Requery

majid44
دوشنبه 14 اسفند 1396, 17:51 عصر
147753سلام دوست عزیز از اینکه وقت خود را صرف کردی وبسیار دقیق راهنمایی کردی بسیار تشکر می کنم کارهایی که گفتی را انجام دادم ولی دستور
افتر آپدیت سابفرم را همان طور که فرمودید انجام دادم ولی خطای کد نویسی می دهد نمونه را خدمت شما ارسال می کنم

Mehr@ban
دوشنبه 14 اسفند 1396, 19:32 عصر
سلام

نمونه ای که ارسال کردین با چیزی که توضیح دادین متفاوت هست.

majid44
سه شنبه 15 اسفند 1396, 18:37 عصر
با سلام وعرض معذرت
باتوجه به آنچه شما راهنمایی کردید من متاسفانه نتوانستم موفق شوم اما فرمی طراحی کردم که وقتی رکورد جدید وارد می کنم قسمت تعداد سهمیه وتعداد سهیمه باقیمانده آن نا پدید می شود

ومی خواستم ببینم امکان دارد وقتی تعداد سهمیه باقیمانده به صفر می رسد پیغام سهمیه کامل شده است را بدهد ازصبر وحوصله شما سپاسگزارم

Mehr@ban
سه شنبه 15 اسفند 1396, 21:22 عصر
دوست عزیز

به نظرم طراحی جدول های شما اشتباه هست!

شما دارین سهمیه و اطلاعات افراد رو در یک جدول ثبت میکنید
در حالی که باید سهمیه را در یک جدول بالا دستی ثبت کنید

یک مثال ساده میزنم
دو جدول را در نظر بگیرید،

یکی مربوط به مشخصات کلاس (که مثلا نام کلاس - ساعت برگزاری - استاد مربوطه - ظرفیت کلاس)
یکی هم مربوط به اعضای کلاس (اسم و فامیل - نام پدر - کد ملی - تاریخ تولد - رشته تحصیلی)

در چیدمان بالا امکان یک به چند هست، یعنی یک کلاس میتواند چندین محصل داشته باشد
در این صورت میتوان بر اساس ظرفیت در نظر گرفته شده برای کلاس، تعداد اعضا را کنترل کرد.

فکر میکنم الان متوجه شده باشین

majid44
چهارشنبه 16 اسفند 1396, 19:27 عصر
باسلام وعرض خسته نباشید

از راهنمایی ونکته مهمی که اشاره کردید ممنونم حالا باید چه دستوری بنویسم که اگر سهمیه صفر شود پیغام ظرفیت کامل است را بدهد با تشکر فروان

Mehr@ban
چهارشنبه 16 اسفند 1396, 23:50 عصر
نمونه خودتون رو اصلاح کنید و قرار بدین تا بتونم راهنماییتون کنم

اینجوری فقط فرضی باید توضیح بدم که کاری پیش نمیره

majid44
یک شنبه 20 اسفند 1396, 11:51 صبح
با عرض سلام وتشکر از شما

در باره ارتباط جدول ها به پیوست نمونه به حضورتان ارسال می گردد لطفا در مورد ارتباط جدول ها واینکه ما تعدادی دانش آموز فارغ التحصیل داریم که می خواهیم در سه رشته ( علوم انسانی ، هنرستان و کار ودانش ) آنها را ثبت نام کنیم وسهمیه هر رشته هم مشخص است مشخصات دانش آموزان ثابت و تغییر نمی کند ولی باید برای هر دانش آموز یک رشته انتخاب واز سهمیه مربوطه کم می شود لطفا در باره نوع ارتباط جدول ها توضیح دهید

majid44
یک شنبه 20 اسفند 1396, 11:54 صبح
ارسال نمونه

majid44
سه شنبه 22 اسفند 1396, 18:03 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا در باره ارتباط جدول ها در نمونه بالا راهنمایی کنید جدول ها باید چطور باشد که سهمیه و نوع رشته ها قابل تغییر برای افرادباشد

majid44
چهارشنبه 23 اسفند 1396, 10:26 صبح
باسلام مجدد

لطفا اگر دوستان نمونه ای از ارتباط یک به چتد جدول ها دارند ارائه نمایند با تشکر