PDA

View Full Version : آموزش: طراحی دیکامپایلر دستی برای زبانهای برنامه نویسی ناتیو کد

typeman9
یک شنبه 13 اسفند 1396, 05:02 صبح
بسمه تعالی

طراحی دیکامپایلر دستی برای زبانهای برنامه نویسی ناتیو کد :

با کمک دیباگر زبانهای دلفی 6 و ویژوال سی پلاس پلاس 6 می توانید یک دیکامپایلر دستی بسازید و به سورس اولیه دست یابید .

کاربران زیادی را دیدم که می خواستند بدانند ایا می توان یک دیکامپایلر واقعی و حقیقی برای برنامه های زبانهای ناتیو کد مثل دلفی 6 یا 7 نوشت یا خیر .
من طبق تجربه و ازمایشات خودم رسما اعلام می کنم که اینکار فقط از یک طریق امکان پذیر است : مطالعه ی محتویات دیباگر دلفی 6 بعد از کامپایل برنامه تان .

در دیباگر دلفی 6 شما هر دستور زبان پاسکال را با دستورات معادلش به زبانهای اسمبلی و ماشین مشاهده می کنید . عملا با رمزگشایی این دستورات اسمبلی و سپس معکوس کردن این فرایند می توانید بصورت دستی یک دیکامپایلر واقعی برای دلفی 6 بسازید و شاید بتوانید در اینده انرا بصورت نرم افزاری نیز تولید کنید .

شبیه به همین حالت در زبان ویژوال سی پلاس پلاس 6 هم امکان پذیر است و من ازمایش کردم و جواب داد.

بنابراین عملا طراحی دیکامپایلر واقعی برای زبانهای ناتیوکد غیر ممکن نیست . لااقل برای من یکی که اصلا غیرممکن نبود فقط بدلیل مشغله ی کاری نتوانستم انرا بصورت نرم افزاری دراورم .

من ابتدای راه را به شما نشان دادم . طی کردن بقیه ی این راه دیگه با خودتونه .

یادتون باشه : در دنیای نرم افزار هیچ غیرممکنی وجود ندارد .
و یک چیز دیگه: اسمبلی حلقه ی مفقوده ی دنیای برنامه نویسی است .

فعلا خداحافظ