PDA

View Full Version : سوال: ترا خدا کمک کنید خواهش میکنم

mahmodi1
شنبه 19 اسفند 1396, 13:32 عصر
:گریه:
اساتید محترم سلام
من بار اولمه دارم یه پروژه اکسس کار میکنم. برا دانشگاهمه
تراخدا کمک کنید .
من یه فرمی طراحی کردم که در اون چند فیلد باید تکراری باشن و تیک بخورند اما متاسفانه وقتی من این فیلدها رو تو فرمم میذارم همگی باهم تیک میخورند چون هم اسم هستن همزمان باهم تیک میخورن.
چیکار کنم همزمان تیک نخورن.
مثلا درمورد تعمیرات
خوب سه مورد داریم
1- تعویض 2- تعمیر 3- سرویس خوب بعد برای این سه مورد 5 تا گزینه تکراری داریم .مثلا باتری یه دستگاهی تعویض بشه که این باتری باید تیک بخوره .تا اینجا صحیح خوب . خوب چون این باتری مقابل هر سه گزینه تعویض و تعمیر و سرویس قرارداره وقتی یه بار تیک میخوره همزمان باتری در سطرهای بعدی هم تیک میخوره . میشه راهنمایی بفرمایید چیکار کنم که فقط یه بار تیک بخوره . تراخدا زو.دتر کمک کنید دارم دیونه میشم:گریه:

com12151337
شنبه 19 اسفند 1396, 15:33 عصر
سلام
نمونه بزار که بشه کمک کرد
یا علی

mahmodi1
یک شنبه 20 اسفند 1396, 09:56 صبح
با سلام مجدد
نمونه فایلو براتون گذاشتم .نگاه کنید وقتی فرمو اجرا میکنم ووفقط تیک یک گزینه را میزنم هر سه گزینه در سطرهای مختلف باهم تیک میخورن . مثلا با تیک زدن گزینه باتری هر سه گزینه باتری تیک میخورند .
یه سوال دیگه هم دارم چرا وقتی گزارش گیری میکنم با اینکه در فرمم سه بار گزینه ها را کپی کردم فقط یک بار گزینه ها دیده میشن یا اون کلماتی که تو تکس باکس تو فرم نوشتم تو گزارشم دیده نمیشن.مثل کلمه تعوض و تعمیر و غیره . تراخدا نخندین .بخاطر خدا کمک کنین من خیلی مبتدیم.:گریه:

com12151337
یک شنبه 20 اسفند 1396, 13:00 عصر
سلام
بصورت بسیار ساده خدمت شما
یاعلی

mahmodi1
یک شنبه 20 اسفند 1396, 13:19 عصر
سلام . خدا خیرتون بده. نمیدونم چطوری ازتون تشکرکنم .راستی میتونم یه سوال بپرسم ؟ شما به طور دستی کلمات تعویض و تعمیرو غیره رو تو گزارش نوشتین ؟آره؟
آخه میدونین من خیلی دوست دارم یه فرم خوشگل طراحی کنم بعد عین همون فرم تو گزارشم ظاهر بشه . اما متاسفانه تهیه گزارش فقط از طریق جدول و کوئری امکان پذیره . شما یه راه حلی بلدین که یه کاری بکنیم که همون فرمی که طراحی کردیم عین همون رنگ با همون فرمت تو گزارش برای چاپ ظاهر بشه. یا مثلا یه دکه تو فرم بذاریم بعد با کلیک روی دکمه همون فرم با همون فرمت چاپ بشه .ممنونم میشم زاهنمایی کنید. تراخدا بهم نگید چرا اینقد پرروهستم.بخدا خیلی مبتدیم . خواهش میکنم اجازه بدین بازم سوالاتمو ازتون بپرسم. تشکر:تشویق:

com12151337
دوشنبه 21 اسفند 1396, 10:26 صبح
سلام
تنها زیبایی گزارش ملاک نیست شما میتونید رنگهای مختلفی در گزارشات بیارید ولی همان گزارش هزینه ای که برای شما داره بیشتر از یک هزینه گزارش بدون رنگه ساده ولی با کیفیت بهترین گزینه است در فرم هم میشه دکمه ای نهاد و از آنجا گزارش دلخواه را فر خوانی کرد میشه با شماره پلاک گزارش را خواست میشه شماره پلاک و تعویض را خواست بستگی به نیاز دارد
یا علی

mahmodi1
دوشنبه 21 اسفند 1396, 13:19 عصر
سلام استادمحترم
ممنون از راهنماییتون.میشه با یه مثال توهمون فایلی که براتون فرستادم با یه دکمه تو فرم با شماره پلاک گزارش بگیرید و به چاپ بفرستید تامنم یادبگیرمو یه عمر دعاگوتون باشم خواهش میکنم کمک کنید.بخدا هیش کی بلد نیس بهم کمک کنه . براهمین مزاحم شما شدم.امیدوارم شرایطمو درک بفرمایید.بازم ممنونم

com12151337
دوشنبه 21 اسفند 1396, 15:40 عصر
سلام بفرمایید
یا علی

mahmodi1
سه شنبه 22 اسفند 1396, 08:05 صبح
سلام و صبح بخیر.من میخواستم 1000 بار ازتون تشکر کنم اما اینجا فقط یکبار با کلیک میشه تشکر کرد.خیلی عالی بود. ذوق زده شدم.اما میدونین دکمه کار نکرد و من ندونستم که طرز ایجاد و کارکرد این دکمه چطوریه .آیا ازماکرو استفاده شده یا ازچی ؟ لطفا اگه امکان داره برام توضیح بدین خواهش میکنم.این آخرین سوالمه انشالله.میدونم مشغله زیاد دارین .اما خواهش میکنم بخاطر خدا کمک کنید. بازم ممنون

com12151337
سه شنبه 22 اسفند 1396, 09:43 صبح
سلام
خیر کد نویس شده روی دکمه چاپ برید و در property sheet رویداد on click کلیک کنید دستورات اونجا نوشته ئشده.
یا علی

mahmodi1
سه شنبه 22 اسفند 1396, 10:28 صبح
سلام استاد محترم .کدهارودیدم دستتون درد نکنه اما میشه لطفا یه نگاه کوچولو بندازید . با کلیک روی دکمه چاپ نه صفحه چاپ ظاهر میشه نه چاپ میگیره . من که علتشومتوجه نشدم .خواهش میکنم لطف فرموده یه نگاه بفرمایید . تشکر:متعجب:

reza_1199
سه شنبه 22 اسفند 1396, 12:13 عصر
تو فرم table2 قبل از دستور چاپ که نوشتید این عبارت رو بنویسید sendkeys "^p" بعد در گزارش report_Table2 این دستورات رو بنویسید
در خاصیت Report_NoData بنویسید Cancel = ture
و در خاصیت Report_Open بنویسد DoCmd.Restore
امیدوارم که منظورتونو درست متوجه شده باشم و بدرتون بخوره

com12151337
سه شنبه 22 اسفند 1396, 12:20 عصر
سلام
این کلید فقط برای باز کردن صفحه گزارشه شما با گرفتن ctrl+p میتونید پرینت بگیرید.
یا علی

com12151337
سه شنبه 22 اسفند 1396, 12:30 عصر
سلام
تعغیراتی که دوستمون آقای reze_11998 گفته بود را جا گذاری کردم این را ببینید
یا علی

mahmodi1
شنبه 26 اسفند 1396, 08:15 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم .ممنون که لطف فرموده و راهنمایی فرمودید. اما متاسفانه بازم این دکمه برای من کارنکرد .یعنی وقتی روی دکمه چاپ کلیک کردم. هیچ صفحه ای ظاهر نشد. اما من خودم یک دکمه به اسم چاپ چاپ بدون کد نویسی فقط باهمون دکمه های اکسس تو فرمم ایجاد کردم که با کلیک روی آن مستقیم با وارد کردن شماره پلاک از صفحه مورد نظر چاپ میگیرد. فقط میخواستم اگه امکان داره ببنید این دکمه کارکردش درسته . یعنی نه ازماکرو استفاده کردم نه کدنویسی. میترسم خوب کارنکنه. نمیدونم یا با بازو بسته کردن فایل از کار بیفته. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.من از کدنویسی زیاد سردرنمیارم . ببخشید.

com12151337
دوشنبه 28 اسفند 1396, 13:20 عصر
سلام
این کلید کار چاپ را انجام میده ولی شما نمی تونید صفحه ای میخواید پرینت بگیرید را مشاهده کنید یعنی مستقیم چاپ میکنه .
کلیدی که در برنامه نهادم صفحه را نشان میده کار میکنه نمی دانم مشکل در کجاست بنده پیشنهاد میکنم قبل چاپ برگه ، اون اطلاعات را ببیند و با تایید کردن اونو چاپ کنید روشهای مختلف برای فیلتر کردن گزارش هست باشماره پلاک و تاریخ یا مثلا تعویض روغن با شماره پلاک و .... بستکی به نیاز خودتان هست.
یا علی