PDA

View Full Version : سوال: ایجاد دکمه بروزرسانی در برنامه برای بروزرسانی اطلاعات database

samane1363
سه شنبه 22 اسفند 1396, 08:44 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم توش یه دیتاگرید داره که به دیتابیس SQL متصل شده و اطلاعات رو نشون میده. دیتابیس من روی یک سیستم دیگه اس و وقتی با ویزارد ارتباط با دیتابیس برقرار کردم خودش به صورت لوکال فایل دیتابیس رو در مسیر برنامه کپی کرد.

تا اینجای کار مشکلی نیست اما کاری که من میخوام انجام بشه اینه که وقتی برنامه رو روی سیستم های کلاینت ها نصب کردم ، برنامه امکان این رو داشته باشه که با زدن یک دکمه ی بروزرسانی توسط کاربر ، فایل دیتابیس من رو از سیستم ادمین برداره و جایگزین فایل فعلی کاربر کنه

samane1363
چهارشنبه 23 اسفند 1396, 12:59 عصر
سلام دوستان
من وقتی data connection ایجاد کردم ازم پرسید که میخوای دیتابیست رو به صورت یک فایل تو فولدر برنامه داشته باشی منم موافقت کردم الان وقتی برنامه رو اجرا میکنم اطلاعات دیتا گریدم از فایلی نمایش داده میشه که توی فولدر لوکال ایجاد شده و تغییراتی که تو دیتابیس اصلی میدم اعمال نمیشه. میخوام یک کلید بروزرسانی بزارم تو برنامه که من هر وقت دیتابیس رو آپدیت کردم، نرم افزار بره از روی شبکه به اون دیتابیس متصل بشه و اطلاعاتش آپدیت بشه.
راه حلش چیه؟؟
لطفا راهنمایی کنید

samane1363
شنبه 26 اسفند 1396, 07:41 صبح
سلام دوستان
اگر سوالم نامفهومه بگین تا بیشتر توضیح بدم. اگرم کسی بلده خواهش میکنم راهنمایی کنه من برنامه ام همه چیش اوکیه فقط گیر این مورد هستم :افسرده::افسرده:

karim.mashayekhi
شنبه 26 اسفند 1396, 17:25 عصر
سلام. چرا میخای ی کپی ار روی سرور بیاری روی کلاینت؟چرا همه تغییراتت رو روی سرور اعمال نمیکنی؟هر اطلاعاتی که میخای بخونی یا بنویسی روی سرور انجام بده

samane1363
یک شنبه 27 اسفند 1396, 09:01 صبح
سلام. چرا میخای ی کپی ار روی سرور بیاری روی کلاینت؟چرا همه تغییراتت رو روی سرور اعمال نمیکنی؟هر اطلاعاتی که میخای بخونی یا بنویسی روی سرور انجام بده

من اول برنامه رو ست کرده بودم که بره از روی سرور اطلاعات رو برداره اما موقع اجرا روی سیستم خودم خیلی کند بود. واسه همین گفتم کلاینتی باشه

danialafshari
یک شنبه 27 اسفند 1396, 09:58 صبح
با سلام
عنوان تاپیک با مشکلتون همخونی نداره یا بهتره بگم کارتون اشتباست
ماهیت سیستم کلاینت سروری یعنی اطلاعات در سرور نگه داری بشن و کلاینتها به سرور وصل شده و از اطلاعات استفاده کنند
تا اونجایی که من متوجه شدم شما دارید با ویزارد (Binding Source) کار میکنید و بهتر بود قبل از ایجاد برنامه یا همون ابتدا سوالتون رو مطرح میکردید و اون پیامی که برای دیتابیس لوکال میده بایستی No میزدید
برای ایجاد تغییرات برید داخل منوی Project >Settings و ConnectionString رو تغییر بدید
توضیحات بالا برای سرور بود
حالا برید ConnectionString رو تغییر بدید و IP سرور رو قرار بدید و Rebuild کنید
اینم برای کلاینت
موفق باشید