PDA

View Full Version : کار باAPIویندوزتوسط اکسس به همراه آموزش ونمونه

Fazaeli
جمعه 28 مهر 1385, 12:20 عصر
دوستان سلام
میخوام این پست رو فقط در باره کار با APIویندوز توسط اکسس بپردازم البته اول نحوه درست کردن اونو میفرستم بعد فایل نمونه رو
امیدوارم دوستان بپسندندوکمک کنند
م.فضائلی

Fazaeli
جمعه 28 مهر 1385, 12:34 عصر
APIمخففApplication Programming Interfaceمیباشد که مجموعه ای از روالهای داخلی ویندوز است که کارایی اون همانند توابع داخلی که در مازولها نوشته میشود است البته اونا رو اکثراَ در فرم باید فراخوند تمام برنامه های این پست توسط اکسس وبا بکارگیری این روالها نوشته شده
موفق باشید

Fazaeli
جمعه 28 مهر 1385, 13:33 عصر
نحوه درست کردن دکمه ای در فرم که تشخیص فعال بودن یا نبودنNum Lock انجام دهد

Fazaeli
جمعه 28 مهر 1385, 13:39 عصر
اینم فایل نمونه

mohsenna30ri
شنبه 29 مهر 1385, 08:00 صبح
فکر کنم یک نمونه دیگر از این نوع استفاده از ماشین حساب ویندوز است یا از نمونه دیگر می توان به استفاده از برنامه phone dialer اشاره کرد که مربوط به برقراری ارتباط بوسیله تلفن می باشد
سوال بسیار مهم این است که در تکمیل اجرای این اپلیکیشن ها آیا ابزار کمکی در کد نویسی اکسس می شناسید مثلا برای همین مورد Phone Dialer آیا می توانید پس از شماره گیری صدایی که قبلا ذخیره کرده اید را برای کسی که گوشی بر می دارد پخش کنید من دقیقا با همین مشکل روبرو شدم و در تاپیک های قبلی اون رو مطرح کردم که بی جواب ماند حال دوباره آنرا برایتان می فرستم تا دوستانی که مسلط ترند کمکی کنند :لبخند: :لبخند: :لبخند:
5431

Fazaeli
شنبه 29 مهر 1385, 16:42 عصر
این فرم شما به فرمTurn of Computerموجود در start وصل میکند اونت onclick دکمه روی فرم راچک کنید
با تشکر
م.فضائلی

Fazaeli
دوشنبه 01 آبان 1385, 23:17 عصر
تغییر لیبل درایوهای هارد دیسک

Fazaeli
سه شنبه 02 آبان 1385, 13:09 عصر
تمام توابع APIنحوه استفاده و فراخوانی آنها عیدی فضائلی،
امید از همگی پاینده باشید

soroush_k12
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 17:58 عصر
فکر کنم یک نمونه دیگر از این نوع استفاده از ماشین حساب ویندوز است یا از نمونه دیگر می توان به استفاده از برنامه phone dialer اشاره کرد که مربوط به برقراری ارتباط بوسیله تلفن می باشد
سوال بسیار مهم این است که در تکمیل اجرای این اپلیکیشن ها آیا ابزار کمکی در کد نویسی اکسس می شناسید مثلا برای همین مورد Phone Dialer آیا می توانید پس از شماره گیری صدایی که قبلا ذخیره کرده اید را برای کسی که گوشی بر می دارد پخش کنید من دقیقا با همین مشکل روبرو شدم و در تاپیک های قبلی اون رو مطرح کردم که بی جواب ماند حال دوباره آنرا برایتان می فرستم تا دوستانی که مسلط ترند کمکی کنند :لبخند: :لبخند: :لبخند:
5431

سلام
من نمونه پیوست را در سیستم خودم اجرا کردم یک پیغام خطای نیافتن reference به ECompositeViewer.dll میده .البته شماره گیری رو درست انجام میده.
میخواهم بدونم این dllرو ECompositeViewer.dll از کجا باید تهیه و چطور رجیستر کرد؟؟
با تشکر

ali190
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 18:56 عصر
تمام توابع APIنحوه استفاده و فراخوانی آنها عیدی فضائلی،
امید از همگی پاینده باشید

با سلام
جناب Fazaeli این نمونه خیلی خوبه ولی زمانیکه ما نمیتونیم از اونها در نمونه ها مون استفاده کنیم برامون فایده ای نداره (نحوه کاربرد هر کدوم)
ما چطور میتونیم از هر کدوم از این توابع ار برنامه هامون استفاده کنیم؟
ممنون و متشکر از لطف شما

جعفر88
شنبه 27 شهریور 1389, 11:32 صبح
سلام
چند تا فايل اجرائي كه به معرفي برخي توابع api پرداختن .
Api Viewer 3.1 (http://www.softpedia.com/get/Programming/Other-Programming-Files/ApiViewer.shtml)