PDA

View Full Version : ادغام دیتای دو کپی از یک برنامه در برنامه واحد بوسیله ابزار REPLICATION

mohsenna30ri
شنبه 29 مهر 1385, 09:38 صبح
با سلام - امروز می خوام یک مسئله جالب رو مطرح کنم - در مورد REPLICATION چه می دانید
یک برنامه داریم که دو کپی از اون تهیه کرده و در دو مکان متفاوت و غیر شبکه ای دیتا اینتری انجام می شود حال می خواهیم این دوبرنامه رو در هم ادغام کنیم چه راه حلی دارید؟ :لبخند: :لبخند: :لبخند:
مثلا اطلاعات پرسنلی معلمان هر شهر به مرکز استان فرستاده می شود تا در یک برنامه واحد جمع شود
اکسس برای این مسئله راه حل جالبی دارد که اغلب از اون بی خبرند و اون اینه:
1- جهت تهیه کپی فایل اکسس مورد نظر را باز کنید و گزینه TOOLS>REPLICATON>CREATE REPLICATION را اجرا کرده و کپی از برنامه تهیه کنید
2- حال برنامه ها اماده است و دیتا اینتری را در هر نسخه انجام دهید
3- پس از ورود اطلاعات در کپی برنامه ها به سراغ گزینه TOOLS>REPLICATION>SYNCHRONIZE NOW رفته و آدرس کپی دیگر برنامه را وارد کنید
4- اطلاعات در یک فایل جمع شده است
این ویزارد جهت خراب نشدن کلیدهای برنامه فیلدهای کلیدی و از نوع AUTONUMBER را از نوع رندوم قرار می دهد تا احتمال ایجاد دو کلید مشابه از بین رود و اغام دو فایل میسر گردد
این هم یک نمونه - راستی تا یادم نرفته این ترفند جهت مواقعی که ایجاد شبکه ممکن نیست یا می خواهید به ورود اطلاعات خود سرعت ببخشید مفید است
5432

moustafa
جمعه 05 مرداد 1386, 20:46 عصر
دیتای چند جدول رو باهم هماهنگ و یکسان می کند نه هم رو در هم ادغام

najmeh naghdy
چهارشنبه 26 تیر 1387, 18:09 عصر
با سلام
از مطلب مفید شما مچکرم ولی این فایل replication.rar را که در پایان مطلبتون گذاشتید رو نتونستم دانلود کنم. چی کار کنم؟