PDA

View Full Version : دنیای گرافیک

رهنورد2
شنبه 29 مهر 1385, 08:57 صبح
--------------------------------------------------------------------------------

برنامه نویسی گرافیکی مشتمل بر بازی -شبیه سازی - مدل سازی ونرم افزار نویسی (مایا) در دنیا یک صنعت مهم
به شمار می اید که با زبانهای مختلفی انجام می گیرد اما زبانی که در این صنعت حرف اول را می زند c++/cاست
اما با توجه به تکنولوژی های روز وفضای حاکم مثل جاوا و .net که به سمت این می رود که برنامه نوشته شده
روی هرسیستمی اجرا شود و تاثیرگذاری ان بردیگر چیزها مثل آمدن ویندوز ویستا واخرین نسخه دایرکت ایکس
که فقط برروی ویستا (نمی دانم ولی از این نسخه به بعدسروکله دات نت در دایرکت ایکس پیدا شد وادامه دارد)
اجرا میشه وسیاست گذاری های اعمال شده این سوال را به وجود می اورد که ایا وضع به
همین صورت پیش می رود وایا c++ علی رغم برتری که دارد(دراین زمینه) قربانی می شود
تا کی نسخه های برنامه هایی مثل فتوشا پ -مایا - 3dmaxو... با c++(منظور win32) نوشته می شود؟

رهنورد2
یک شنبه 30 مهر 1385, 21:52 عصر
منظورم این بود که با توجه به سیاستگذاری های ماکروسافت می ارزد که برای برنامه نو یسی گرافیکی به رغم اینکه ممکنه شرایط برای سی شارپ رغم بخوره سراغ سی پلاس پلاس برویم

shr6557
پنج شنبه 04 آبان 1385, 00:03 صبح
سلام
فکر می کنم بحث جالبی رو دارین مطرح می کنید
می شه بیشتر توضیح بدین
چرا میگید این برنامه ها در آیند با c++ نوشته نخواهد شد و از c# استفاده می شه البته اگه من درست متوجه شده باشم

رهنورد2
پنج شنبه 04 آبان 1385, 12:15 عصر
من نگفتم که حتما با c# نوشته میشند بلکه از نقش سیاستگذاری شرکت ماکروسافت در مورد

دات نتش برروی دیکر نرم افزارها وهمچنین زبا ن برنامه نویسی ان گفتم.یک زمانی
مجبور بودن برنامه ها را برای داس بنویسن بعد برای win32وبعد چی؟