PDA

View Full Version : نام فایل دیتابیس content provider برای contacts چرا فرق داره؟

ho1377
یک شنبه 19 فروردین 1397, 21:44 عصر
سلام. من وقتی uri برای فراهم کننده contacts توی log چاپ میکنم این رو بهم میده : content://com.android.contacts/contacts پس اسم دیتابیس content provider باید contacts باشه اما وقتی میرم تو مسیر data/data/com.android.provider.contacts/databases اسم اون contacts2 ئه و بعضی از ستون هارو هم نداره. آیا من مسیر رو درست رفتم. میشه لطفا راهنماییم کنید؟ چجوری از روی uri پروایدر مسیر اون رو داخل دستگاه اندروید پیدا کنیم؟

farhad_shiri_ex
دوشنبه 20 فروردین 1397, 09:56 صبح
سلام. من وقتی uri برای فراهم کننده contacts توی log چاپ میکنم این رو بهم میده : content://com.android.contacts/contacts پس اسم دیتابیس content provider باید contacts باشه اما وقتی میرم تو مسیر data/data/com.android.provider.contacts/databases اسم اون contacts2 ئه و بعضی از ستون هارو هم نداره. آیا من مسیر رو درست رفتم. میشه لطفا راهنماییم کنید؟ چجوری از روی uri پروایدر مسیر اون رو داخل دستگاه اندروید پیدا کنیم؟

قطعا که مسیرش همینه

/data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db

بعضی از ستونها را نداره یعنی چی ؟
چون توی این دیتابیس کلی جدول وجود داره تو کدوم جدول منظوزتون هست ؟
دنبال چه فیلدهایی میگردین؟

چند تا از جدولهای مهمش...

groups : Store contact group information.
contacts : Store contacts information.
raw_contacts : Has same _id value with contacts table, the difference is this table contains more contacts information columns than contacts table.
mimetypes : Defines each contact information mime type.
data : Store each contact field in one row, such as mobile phone, home phone, home email, work email, company, department, title etc. Each row has a mimetype_id column, it’s value indicate what that row data means.