PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن میزان صدای سایر نرم افزارها

persia_hrn
چهارشنبه 22 فروردین 1397, 11:25 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم

آیا راهی برای بدست آوردن میزان صدای سایر نرم افزارهای اجرا شده در محیط ویندوز هست ؟

147917

من از AudioEndpointVolume و یونیت MMSystem (GetWaveOut) استفاده کردم ولی فقط تونستم کارتهای صدای موجود رو کنترل کنم .

اگر راهی غیر از بدست آوردن هندل پنجره برنامه ها وجود داره لطفاً راهنمایی کنید . ممنون

البته عرض کنم که خیلی گشتم و کدهای زیادی رو امتحان کردم ولی به نتیجه نرسیدم .

ممنون از همگی .

khorsandreza
چهارشنبه 22 فروردین 1397, 21:56 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم

آیا راهی برای بدست آوردن میزان صدای سایر نرم افزارهای اجرا شده در محیط ویندوز هست ؟

147917

من از AudioEndpointVolume و یونیت MMSystem (GetWaveOut) استفاده کردم ولی فقط تونستم کارتهای صدای موجود رو کنترل کنم .

اگر راهی غیر از بدست آوردن هندل پنجره برنامه ها وجود داره لطفاً راهنمایی کنید . ممنون

البته عرض کنم که خیلی گشتم و کدهای زیادی رو امتحان کردم ولی به نتیجه نرسیدم .

ممنون از همگی .

من دقیقا متوجه منظورتان نشدم مگر غیر ازکنترل کارت صوتی جائی دیگه هم میشه صوت را کنترل کرد هر نرم افزار نسبت به نیاز خود درا داخل برنامه کار کنترل میرا صدا را دارد اگر میخواهی غیر این باید از کنترل های خود ویندوز بهره ببری
برای اشنایی بیشتر توصیه میکنم کامپوننت VLC مطالعه کنید نرم افزار اوپن سورس هست

persia_hrn
یک شنبه 26 فروردین 1397, 11:59 صبح
ممنون از جوابتون جناب خورسند ، یک مثال میزنم که شاید منظورم رو واضح تر بگم :

سیستم من یک کارت صدا داره که هر نرم افزاری بخواد صدایی پخش کنه از طریق اون کارت صدا ، صوت به خروجی ارسال میشه و پخش میشه .

فرض کنیم که نرم افزار مدیا پلیر در حال پخش یک موزیک باشه و نرم افزار من هم بخواد صدایی رو پخش کنه ، در این موقع صدای موزیک و صدای نرم افزار من همزمان با هم پخش میشه ( هر دو صوت با هم تداخل دارند ) .

قصد من از ایجاد این تاپیک اینه که بتونم زمان پخش صدای نرم افزارم ، صدای موزیک درحال پخش توسط مدیا پلیر رو قطع و بعد از اتمام پخش صدا توسط نرم افزارم ، صدای موزیک مدیا پلیر رو دوباره وصل کنم .

البته قطع و وصل کردن صدای خروجی کارت صدا رو بلدم و مشکلی باهاش ندارم ، نظر من قطع کردن صدای هر نرم افزاری هست که در قسمت Volume Mixer ویندوز دارای کنترل صدا هست . مطابق شکل بالا که میشه به صورت دستی برای هر نرم افزار کم و زیادش کرد .

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم .

Felony
سه شنبه 28 فروردین 1397, 21:07 عصر
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd940395(v=vs.85).aspx
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd316773(v=vs.85).aspx