PDA

View Full Version : شبیه سازی Code Insight دلفی و یا IntelliSense ویژوال استودیو

Mojgan110
شنبه 29 مهر 1385, 10:00 صبح
سلام به بخش دلفی.

توی مثلا ادیتوره دلفی یا ویژوال استدیو ، دیده اید که وقتی یک چیزی مینویسیم و عملگر نقطه را میگذاریم ، خودش یک مستطیل باز میکنه و چیزهایی که میشه استفاده کرد را نشونمون میده ؟ مثلا مینویسیم باتن و نقطه میزنیم ، یه مستطیل باز میشه و اینا .

واسه این کار باید بشه آیا با SDK ارتباط برقرار کرد که نوعه آبجکت را بگیریم و وارثهاش را نشون بدیم ؟

چگونه ؟

البته من چندتا سینتکس ادیتور هم تست کردم مثل SynEdit و اینا ، ولی این امکان را نداشتند.

تنکیو

ghabil
یک شنبه 30 مهر 1385, 00:41 صبح
من خیلی وفت پیشا یک ادیتور با بعضی قابلیتهای ادیتور دلفی نوشته بودم من جمله همین کد اینسایت و Syntax Highliting داشت ، کلا هم کاره سختی نبود ، یک RichEdit بود که روش با زدن Ctrl + Space یک لیست باکس میومد و یکسری کنترل که لیست باکس با توجه به چیز نوشته شده فیلتر بشه و از این حرفا، تنها نکتش هم استفاده از یک API ماله RichEdit بود که مختصات X, Y کرسر رو در لیست باکس میداد .... کارت رو شروع کن اگه جایی به مشکل خوردی اگه بتونم کمک میکنم...

vcldeveloper
دوشنبه 01 آبان 1385, 00:17 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=24216&highlight=GetCaretPos

Mojgan110
دوشنبه 01 آبان 1385, 09:26 صبح
خیلی ممنون.
ولی سوال اصلی من ، مربوط به این بود که چطور باید بفهمیم که چه چیزهایی را بعد از عملگر نقطه ، نشان بدهیم ؟

( راستش اصلن حواسم به اینکه باید بتونم مکان کرسور را هم پیدا کنم ، نبود ! خوب شد یادآوری کردین . ، سایونارا ).

mzjahromi
دوشنبه 01 آبان 1385, 11:23 صبح
ولی سوال اصلی من ، مربوط به این بود که چطور باید بفهمیم که چه چیزهایی را بعد از عملگر نقطه ، نشان بدهیم ؟
شناسائی Token قبل از کرسر نمی تونه کار زیاد پیچیده ای باشه.بعد از شناسائی هم که دیگه فقط یه جستجو میمونه

ghabil
دوشنبه 01 آبان 1385, 17:02 عصر
الان دقیقا مشکلت اینه که میخوای ببینی چجوری میشه اسم یک کلاس رو داشت و بقول خودت وارث هاش رو پیدا کرد ؟ یا اینکه میخوای کلمه قبل از نقطه رو پیدا کنی ؟ یا....؟

Mojgan110
دوشنبه 01 آبان 1385, 21:47 عصر
الان دقیقا مشکلت اینه که میخوای ببینی چجوری میشه اسم یک کلاس رو داشت و بقول خودت وارث هاش رو پیدا کرد ؟ یا اینکه میخوای کلمه قبل از نقطه رو پیدا کنی ؟ یا....؟

میخوام ببینم چجوری میشه اسم یک کلاس را داشت و وارث هاش را پیدا کرد ؟

تنکیو

fotondiamond
سه شنبه 02 آبان 1385, 03:13 صبح
من خیلی وفت پیشا یک ادیتور با بعضی قابلیتهای ادیتور دلفی نوشته بودم من جمله همین کد اینسایت و Syntax Highliting داشت ، کلا هم کاره سختی نبود ، یک RichEdit بود که روش با زدن Ctrl + Space یک لیست باکس میومد و یکسری کنترل که لیست باکس با توجه به چیز نوشته شده فیلتر بشه و از این حرفا، تنها نکتش هم استفاده از یک API ماله RichEdit بود که مختصات X, Y کرسر رو در لیست باکس میداد .... کارت رو شروع کن اگه جایی به مشکل خوردی اگه بتونم کمک میکنم...

آقاجون، کدش رو بذار قال قضیه رو بکن. ممنون