PDA

View Full Version : سوال: Database first یا Code first

hastiam
سه شنبه 28 فروردین 1397, 14:56 عصر
سلام دوستان
من یک وب اپلیکشینی با MVC دارم شروع میکنم فقط نمیدونم از Database first استفاده کنم یا از Code first :متفکر::متفکر:
میخوام بدونم از لحاظ سرعت خوندن اطلاعات، کدوم مدل بهتره؟ یا اصلا فرقی می کنند؟
این برنامه یک اپلیکشینی هست که حدودا بیست کاربر همزمان دارد.

hakim22
سه شنبه 28 فروردین 1397, 18:56 عصر
از نظر سرعت هیچ فرقی بین این دو وجود نداره. هر دو از EF استفاده می کنند.

فرق این دو در روش پیاده سازی سایت است. اگر از Code First استفاده کنید دیتابیس از روی کدها ساخته میشه و ویرایش و بروز رسانی دیتابیس ساده تره. نیاز خیلی کمی به دانستن SQL Server دارید.
اما در Database First ابتدا دیتابیس رو با استفاده از SQL می سازید و بعد به آن وصل می شوید. هر وقت بخواهید تغییری در دیتابیس بدید باید وارد SQL شوید.

bomb23
سه شنبه 28 فروردین 1397, 18:57 عصر
سلام

توی DBFirst خیلی راحت میتونی کار کنی ولی عمیق نمیفهمی چه اتفاقی داره میفته پشت قضیه
توی CodeFirst همه چی رو میفهمی ولی یادگیریش طولانی تره
از لحاظ کارایی تفاوتی ندارن
ولی خود مایکروسافتیا پیشنهاد دادن از Codefirst استفاده کنید

در محموع من برای پروژه هایی که زمان ندارم یا کوچیکه از DB چون تنظیمات کمتری داره و برای بزرگ ها از CodeF استفاده میکنم چون نگهداری از پروژه ساده تر میشه

RIG000
شنبه 01 اردیبهشت 1397, 17:19 عصر
کد فرست تنها فرق بزرگی با مدل فرست و دیتابیس فرست داره اینه که هم میشه از سمت اپلیکشن دیتبایس جنریت کرد و هم اینکه شما دیتابیس داشته باشی و وصلش کنی به پروژه که در پروژه های بازنویسی شده بسیار کاربرد داره. نهایتا هزینه نگهداری کد فرست کمتر هست و مخصوصا که از سمت مایکروسافت داره پشتیبانی میشه و از اونجایی که در دیتابیس فرست شما اشیاتون جنریت میشه یه خورده به مشکل خوردن و کد خونیش برای کسایی که تسلط خوبی ندارن درده سر ساز میشه . تو کد فرست دسستون باز تر هست و اگر مشکلی هم پیش بیاد به راحتی قابل حل شدن هست. موفق باشی