PDA

View Full Version : خطای multitax

dkhatibi
سه شنبه 28 فروردین 1397, 23:26 عصر
™:
سلام. خطای multidex برای چیه. وقتی کتابخانه onesignal رو نصب می کنم این خطا می ده.
اگر multitaxenabled true کنم. اجرا می شه اما پس از نصب پیغام برنامه متوقف شد می ده.
اندروید استودیو

farhad_shiri_ex
پنج شنبه 30 فروردین 1397, 00:29 صبح
™:
سلام. خطای multidex برای چیه. وقتی کتابخانه onesignal رو نصب می کنم این خطا می ده.
اگر multitaxenabled true کنم. اجرا می شه اما پس از نصب پیغام برنامه متوقف شد می ده.
اندروید استودیو

اولش عنوان تاپیک دیدم فکر کردم سوال حسابداری داری میخواهید مالیات حساب کنید :لبخند::لبخند:
البته مزاح بود به دل نگیرید...
وقتی فایل apk می سازید سورسها به dex فایل ترجمه میشن و resource & native code هم به zip فایل apk ملحق میشن.
این کدهارو تو build.gradle امتحان کن یادم چند وقت پیش تو لایبرری های گوگل مپ اشکال داشتم.

dexOptions {
preDexLibraries = false
}

afterEvaluate {
tasks.matching {
it.name.startsWith('dex')
}.each { dx ->
if (dx.additionalParameters == null) {
dx.additionalParameters = ['--multi-dex']
} else {
dx.additionalParameters += '--multi-dex'
}
}
}

و البته اون multiDexEnabled روهم پاک کن!

dkhatibi
پنج شنبه 30 فروردین 1397, 11:44 صبح
با multidexenabled true حل شد.

samiasoft
چهارشنبه 17 مرداد 1397, 01:31 صبح
وقتی فایل apk می سازید سورسها به dex فایل ترجمه میشن و resource & native code هم به zip فایل apk ملحق میشن.
این کدهارو تو build.gradle امتحان کن یادم چند وقت پیش تو لایبرری های گوگل مپ اشکال داشتم.

dexOptions {
preDexLibraries = false
}

afterEvaluate {
tasks.matching {
it.name.startsWith('dex')
}.each { dx ->
if (dx.additionalParameters == null) {
dx.additionalParameters = ['--multi-dex']
} else {
dx.additionalParameters += '--multi-dex'
}
}
}

و البته اون multiDexEnabled روهم پاک کن!

درود منم همین مشکل شما رو برخورد کردم
وقتی کتابخانه گوگل مپ
implementation 'com.google.android.gms:play-services:12.0.1'
رو به پروژه اضافه میکنم این خطا ظاهر میشه که برای حل مشکل اومدم این کتابخانه رو اضافه کردم و سپس در قسمت دیباگ کانفیگ این دستور رو اضافه کردم

implementation 'com.android.support:multidex:1.0.3'
in defaultConfig & release > multiDexEnabled true
مشکل حل شد اما روش شما انگار متفاوته ...میشه تفاوت این روش با روش کدنویسی که گفتید رو ذکر کنید یا تفاوتی ندارن ؟

متاسفانه خیلی جاها گفته شده با فعال کردن multiDexEnabled حجم برنامه هم افزایش پیدامیکنه...نمیشه این مساله افزایش حجم اضافی رخ نده در این حالت ؟

amirxbest
چهارشنبه 17 مرداد 1397, 01:55 صبح
با اجازه از اساتید باید بگم که multidex ربطی به کتابخانه خاصی نداره و با یه سرچ انگلیسی متوجه میشید وقتی که تعداد کتابخونه ها زیاد بشه و حجم متداهی انها از 64KB بیشتر بشه اخطار میده و باید از تنظیمات multidex نیز استفاده کرد که چشم چوشی کنه و ربطی به کتابخونه خاصی نداره اینم لینک منبع اصلی :
https://developer.android.com/studio/build/multidex

موفق باشید

amirxbest
چهارشنبه 17 مرداد 1397, 01:58 صبح
که البته این هم کامل درسته و جزیی از اون قسمتی هست که گفتم ولی مربوظ به کتابخانه خاصی نیست

farhad_shiri_ex
چهارشنبه 17 مرداد 1397, 11:32 صبح
درود منم همین مشکل شما رو برخورد کردم
وقتی کتابخانه گوگل مپ
implementation 'com.google.android.gms:play-services:12.0.1'
رو به پروژه اضافه میکنم این خطا ظاهر میشه که برای حل مشکل اومدم این کتابخانه رو اضافه کردم و سپس در قسمت دیباگ کانفیگ این دستور رو اضافه کردم

implementation 'com.android.support:multidex:1.0.3'
in defaultConfig & release > multiDexEnabled true
مشکل حل شد اما روش شما انگار متفاوته ...میشه تفاوت این روش با روش کدنویسی که گفتید رو ذکر کنید یا تفاوتی ندارن ؟

متاسفانه خیلی جاها گفته شده با فعال کردن multiDexEnabled حجم برنامه هم افزایش پیدامیکنه...نمیشه این مساله افزایش حجم اضافی رخ نده در این حالت ؟

نه روش همینی هست که شما هم استفاده کردید فقط با روشی که من گفتم در زمان Build کردن پروژه خاصیت multiDex اضافه میشه!
و درباره افزایش حجم هم درست که افزایش میده حجم apk را ولی شاید در حد یک مگ یا حتی کمتر از یک مگ هست معمولا!
اگر افزایش ناگهانی حجم apk را دارید از منوی Build گرینه analyze apk را انتخاب کنید..! و جزئیات برنامه تون را ببنید

navid_news
دوشنبه 19 شهریور 1397, 10:30 صبح
سلام
من از سرویس onesignal استفاده میکردم
ولی الان سایتش بالا نمیاد
توی اپ هم خطا میده
بدلیل تحریم
میخواستم بدونم الان چه سرویسی بهترین گزینه هست
سایت های ایرانی هم هستن ولی کدومشون بهتره
اگه میشه چند سایت معرفی کنین ممنون میشم