PDA

View Full Version : چند سوال ازیک مبتدی

Ramin_Pro
یک شنبه 30 مهر 1385, 00:17 صبح
با سلام خدمت دوستان. چند سوال در مورد برنامه نویسی با VB.NET داشتم, که اگر کمکم کنید بسیار خوشحال میشوم. اول آنکه چگونه میتوان برنامه ها را در حافظه مقیم کرد؟ فکر میکنم که یک راه جدید برای این کار استفاده ار سرویس ها است اما با سرویس نویسی مشکل دارم اگر ممکن است در مورد آن کمی برایم توضیح دهید ویک سورس مثال بزنید. دوم، چگونه میتوان گزینه هایی را با کد نویسی در منوی راست کلیک اضافه کرد؟ مثلاً باراست کلیک روی یک فایل در منو گزینه های دلخواه شما هم وجود داشته باشندو البته عملی را هم انجام دهند! سوم ، چگونه میتوان کاری انجام داد که قبل از اجرای برنامۀ مورد نظر فایل کلیک شده برنامۀ دلخواه من اجرا شود؟ مثلاً با دابل کلیک بر روی یک فایل متنی قبل از اجرای NotePad برنامۀ دلخواه من که مثلا یک چک کنندۀ ویروس است اجرا شود؟ فکر میکنم این کار با تابع HUG یا چیزی شبیه این انجام میشود اما هیچ اطلاع دیگری در این مورد ندارم اگر توضیحی و سورس کدی مثال بزنید خوشحال میشوم. فعلاً خدا حافظ با تشکر

sjj
یک شنبه 30 مهر 1385, 06:10 صبح
لطفا سوالاتتون رو توی فروم مربوطه مطرح کنید.

touhidqolizadeh
جمعه 05 آبان 1385, 04:36 صبح
سلام
دوستان یک نرم افزار نجوم یا ستاره شناسی دارم که موقعیت سیاره ها رو در آسمان بر اساس زمان مشخص می کنه و هم چنین یک نرم افزار اختر شناسی یا طالع شناسی دارم که علاوه براینکه موقعیت سیاره ها رو در آسمان بر اساس زمان مشخص می کنه نسبتهای زاویه ایی بین سیارات و همچنین امکانات دیگه ای هم داره منتها بارزترین ویژه گی که برام خیلی مهم است این است این نرم افزارها با دادن هر تاریخی تمام اطلاعاتی که ما لازم دارم رو می ده .
حالا من می خواستم برای یک کار پژوهشی و آکادومیک و بخصوص آماری برنامه ای به زبان VB بنویسم که بتونم از امکانات این نرم افزار استفاده کنم یعنی با دادن تاریخ و زمان به برنامه ، خروجی اون برنامه رو در وپژیال بیسیک یا برنامه ای دیگر داشته باشم و پردازش کنم. یعنی هم امکان داره یک واسط درست کنم یا برنامه VB ام مستقیم به نرم افزار متصل بشه و پردازشهای لازم رو انجام بده.حالا سوال من از شما دوستان با تجربه این است که آیا این کار شدنی است یا نه و با چه نوع برنامه نویسی میشه اینکار رو کرد. مثلا با نوشتن اکتیو ایکس یا DLL ویا....
در ضمن کسی می تونه در این کار به من کمک کنه.

باتشکر