PDA

View Full Version : کاربرد edraw office viewer

orasion
شنبه 08 اردیبهشت 1397, 15:50 عصر
سلام دوستان من هر چقدر توی سایت گشتم چیز قطعی ای در مورد سوالم پیدا نکردم.
یه پروژه با C# دارم و درونش از کامپاننت EDraw Office viewer استفاده کردم . روی سیستم خودم این کامپاننت نصب و کرک شده و در بدون مشکل کار میکنه. حالا سوال اینه که:

- آیا برای سیستم مشتری هم باید EDraw نصب بشه و یا میتونم با اضافه کردن dll هاش به پروژه فرمم رو اجرا کنم؟ البته توی فولدرهای روت برنامه نصب شده EDraw دو تا فایل بنام officeviewer.ocx و EDOfficeViewerX.dll پیدا کردم که میشه registerشون کرد (با regsvr32) ولی وقتی این 2 تا فایل رو روی یه سیستم مشتری رجیستر کردم عملا هیچ اتفاقی نیفتاد و برنامه هم کماکان اجرا نشد.

samiasoft
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397, 00:17 صبح
سلام دوستان من هر چقدر توی سایت گشتم چیز قطعی ای در مورد سوالم پیدا نکردم.
یه پروژه با C#‎‎‎ دارم و درونش از کامپاننت EDraw Office viewer استفاده کردم . روی سیستم خودم این کامپاننت نصب و کرک شده و در بدون مشکل کار میکنه. حالا سوال اینه که:

- آیا برای سیستم مشتری هم باید EDraw نصب بشه و یا میتونم با اضافه کردن dll هاش به پروژه فرمم رو اجرا کنم؟ البته توی فولدرهای روت برنامه نصب شده EDraw دو تا فایل بنام officeviewer.ocx و EDOfficeViewerX.dll پیدا کردم که میشه registerشون کرد (با regsvr32) ولی وقتی این 2 تا فایل رو روی یه سیستم مشتری رجیستر کردم عملا هیچ اتفاقی نیفتاد و برنامه هم کماکان اجرا نشد.

درود

سه تا فایل مربوطه وجود دارد که بایستی در سیستم کاربر هم وجود داشته باشند...شما یه فایل رو از قلم انداختید ...فایل edoffice.inf

دلیل اینکه گفتید خطا میده رو فکر میکنم بخاطراینه که به درستی رجیستر نکردید...شما از ستاپ سازهایی مثل ستاپ فکتوری و...استفاده کنید گزینه رجیستر کردن رو دارن که بایستی فعال کنید..

همچنین ما فرض کردیم داخل نرم افزارتون جز اینا رفرنس دیگری اضافه نکردید وگرنه اون رفرنس ها نیز بایستی در داخل سیستم کاربر وجود داشته باشند + دات نت فرمیورکی با اون پروژه نوشته شده هم بایستی نصب باشد

orasion
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397, 16:02 عصر
ممنون بابت پاسخ.
فقط این فایل inf رو هم توی فولدر فایلهای register شده و هم کنار فایلهای برنامه کپی کردم ولی باز هم برنامه Stop working میده و اجرا نمیشه. البته توی فولدر debug فایلهای زیر ایجاد شده
AxInterop.EDOfficeLib.dll
Interop.EDOfficeLib.dll

رفرنسهایی که به برنامه اضافه کردم هم همون فایلهایی بود که در help نوشته شده بود یعنی:
EDOfficeViewerXLib
Microsoft.Office.Interop.Word

orasion
پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397, 11:08 صبح
مشکل مربوط به فایل officeviewer.ocx - 64x بود. من چون از ورژن 8.0.0.812 استفاده میکنم و این نسخه ورژن 64 بیتی نداره (البته فعلا) برنامه stop working میداد. بخاطر همین از فایل 64 بیتی ورژن 8.0.0.3 استفاده کردم و برنامه درست کارکرد.