PDA

View Full Version : استفاده ازDataEnvironment یا Adodc برای اتصال به بانک SQL

کامیار ارباب
یک شنبه 30 مهر 1385, 15:51 عصر
با سلام به دوستان .
سئوال من درباره استفاده از DataEnvironment یا Adodc برای اتصال به بانک SQL است.
کدام یک از دو ابزار فوق بهتر و بی باگ تر است .چون من شنیدم که استفاده از adodc ممکن
است در برنامه ما را دچار مشکل کند . مخصوصا در هنگامی که بانک ما حاوی رکوردهای زیاد
و یا هنگامی که استفاده کنندگان از بانک در شبکه زیاد باشند(برنامه و بانک. کاربران شبکه زیادی داشته باشند). ممنون
ممنون می شم کسانی که واقعا عملا با این مسئله آشنا هستن حتما پاسخ دهند.چون شنیدم ابزار adodc باگ دارد.

davood110
سه شنبه 16 آبان 1385, 09:35 صبح
سلام
ببین تفاوت این دو تا بستگی به کاربردشون داره بزرگترین حسن dataEnvironment این است (به نظر من) که در کل پروژه به صورت سراسری می باشد یعنی مثلا اگر در آن یک command ساخته شود در همه جای پروژه و در همه فرمها می توان ازآن استفاده کرد )البته از طریقی می توان ADODC را نیز به همین صورت استفاده کرد) ولی dataEnvironment خود این قابلیت را دارد و مثلا در هر فرم و یا برای هرگریدمثل adodc نباید یک object جدید ساخت لازم به ذکر است که در این حالت هم باید مراقب باز و بسته بودن object ها و درست بودن source آنها بود ولی من فکر کنم که مفعتش به سختیش بیارزد و دیگر اینکه connection که برای dataEnvironment می سازی یکبار خواهد بود و تمامی recordset ها همان connection را خواهند داشت و این برای برنامه هایی که قابلیت تعویض server بر روی آن گذاشته شود بسیار کاربرد خواهد داشت زیرا اگر از adodc استفاده شود باید بعد از تغییر connection برای هر کدام ازآنها تغییرات اعمال شود(البته باز هم می گویم با اعمالی می توان adodc را هم به همان صورت یکبار تغییر تبدیل کرد) .
در کا به نظر من dataEnvironment بهتر می باشد.
در ضمن من چیزی از باگ در ADODC ندیدم و نشنیدم.