PDA

View Full Version : واکشی از دیتابیس استان و شهر ...

sara_t
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397, 11:03 صبح
سلام دوستان

من یه جدول دارم که استان و شهر و منطقه و خیابان رو نگهداری میکنه . میخام روی این جدول سرچ داشته باشم به این صورت که یه کامبوباکس استان باشه و بقیه اینپوت باکس بصورت autocomplete بعد کاربر یک استان رو که انتخاب می کنه ، بتونه نام شهر یا منطقه یا خیابون رو بنویسه و بصورت autocomplete کاربر راهنمایی شه و ... .

سوالم اینجاست که این اطلاعات رو چطور باید از دیتابیس واکشی کنم ، یعنی یه استان که انتخاب میشه باید نام تمام شهر و مناطق و خیابان هاش رو یکجا واکشی کنم و بفرستم سمت کلاینت ؟

ali_md110
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397, 23:45 عصر
مباحث self Referencing یا جداول خود ارجاع دهنده را دنبال کنید
بدین معنی هست که یک جدول هم جدول والد هست هم فرزند

sara_t
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397, 12:51 عصر
ممنون .

مشکل من نحوه خوندن اطلاعات و پاس دادن اون به سمت کلاینت هست . اینکه تمام اطلاعات رو یکچا در اولین قدم سرچ واکشی کنم و بصورت یک فایل جیسون سمت کلاینت بفرستم و جستجوها رو روی فایل جیسون انجام بدم بهتره ؟ یا اینکه هر اطلاعاتی رو خاستم از دیتابیس مستقیم بگیرم ؟ اگر از فایل جیسون استفاده کنم این فایل خیلی بزرگ میشه و سرچ در این فایل درست هست ؟ اگرم از دیتابیس مستقیم بگیرم رد و بدل بین سرور و کلاینت خیلی زیاد میشه که درسته ؟

ali_md110
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397, 11:42 صبح
خب اگر یک استان مثل تهران در نظربگیرید به همراه خیابوناش به نظرتون فایل json اون چقدر حجم داره؟
اگر حجم جیسون شما بالا بره مقرون به صرفه نیست و در ضمن به نظر من نیازی به واکشی تمام اطلاعات شهرهها و خابونها نیست
این لینک رو ببینید
https://joshzeigler.com/technology/web-development/how-big-is-too-big-for-json
یک رکورد تست قرار داده و با تعداد رکوردهای مختلف به جیسون تبدیل شدند
نتایج رو هم مقایسه میکنه