PDA

View Full Version : اضافه کردن و حذف آیتم ComboBox توسط خود برنامه و کاربر

saba664
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397, 11:05 صبح
با سلام من می خوام از طریق یک فرم به کاربرم اجازه بدم به تمام کامبوباکس های برنامه ام امکان حذف و اضافه کردن رو به کاربر بدم

تو این (http://barnamenevis.org/showthread.php?108700-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D9%88-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%8A%D9%83-%D8%A2%D9%8A%D8%AA%D9%85-%D8%A8%D9%87-ComboBox-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1) تایپیک دو تا از دوستان یکی سوال طرح کردن و یک دوست عزیز دیگه پاسخگوی سوال بودن و خیلی خوب جواب دادن منتها من چندتا سوال دارم تو مثالی که دوست ما گفتن ی textbox و

ی combobox و هردو توی یک فرمه ولی من میخوام از یک فرم و برای اضافه کردن و حذف کردن به کل کامبوباکس های همه فرم هام استفاده کنم

مثلا می خوام رشته ایی به کامبوباکس رشته اضافه کنم به کامبوباکس های رشته اضافه بشه
نوع استخدام به کامبوباکس نوع استخدام اضافه بشه

چیکار کنم؟ و چجوری تعیین کنم که نوع وارد شده به کدوم کامبوباکس و کدوم فرمم اضافه بشه؟
و اینکه باید بانکم رو چه تغییری بدم؟ چون الان به صورت دستی از داخل برنامه آیتم ها اضافه میشه و تو sql جدولی جداگانه نداره

میخوام این تغییرات همیشگی باشه

danialafshari
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397, 12:07 عصر
با سلام
ببینید مشکل شما اولا تحلیل نادرست مسئله و منطق و دوماً طراحی بانک اطلاعاتی و عدم درکش هست
که سعی کردم با یک شکل ساده توضیح بدم
148224
تمام مشکل شما با طراحی یک دیتابیس مناسب حل می شود شما نیازی نیست به صورت دستی چندین Combo بذارید و از یک فرم همه ی Combo ها رو پر کنید، دیتابیس برای همین هست که Combo های شما به دیتابیس مربوطه وصل میشن و اطلاعات مورد نظر رو واکشی و به صورت دائمی ثبت میکنند
توی شکل بالا اطلاعات متقاضی توسط کاربر پر میشود و جداول نوع استخدام و رشته اصطلاحاً بهشون جداول پایه گفته میشه برای جلوگیری از افزونگی و اشتباهات کاربری و Performance هست و اطلاعات فقط یکبار وارد میشه و در جداول اصلی استفاده میشه
یعنی ابتدا جداول پایه به عنوان اطلاعات پایه پر میشوند و بعد در جداول اصلی مورد استفاده قرار میگیرن
فیلدهایی که Underline دارند کلید اصلی هستند و فیلد هایی که محتوای کد فلان هستن و Underline ندارن کلیدهای خارجی هستند
برای نمایش اطلاعات کنارهم هم، باید یک کوئری Join بزنید
البته نمودار بالا شکل بسیار ساده برای توضیح مفاهیم بود وگرنه بحث طراحی بیشتر از این حرفا و نمودار بالاست
سوالاتون بیشتر جنبه طراحی بانک اطلاعاتی داره بهتره در اون بخش سوالتون رو بپرسید
موفق باشید