PDA

View Full Version : راهنمایی برای ارتباط دستگاه کدورت سنج دیزلی با سی شارپ

samiasoft
یک شنبه 06 خرداد 1397, 19:13 عصر
سلام دوستان

نمیدونم ایا برای چنین دستگاه هایی تابحال برنامه نوشتید یا نه :
http://www.seeanco.ir/product/%D8%AA%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D9%84-%D9%85%D8%AF%D9%84-saxon-opacilyt-1030/

درواقع میخواستم با اتصال به پورت (RS- 232) یک سری اطلاعات ازش در سی شارپ بخونم.

رامین مرادی
دوشنبه 07 خرداد 1397, 10:19 صبح
سلام.
تو نوشته هاشون نوشتن اتصال به پی سی. خب حتما همراش یه ocx یا دی ال الی جهت ارتباط با کامپیوتر داره. اگه هم نه میتونید پورت سریال رو شنود کنید ببینید چی رد و بدل میشه. حتما سازندش یه راهکاری براش گذاشته.

samiasoft
دوشنبه 07 خرداد 1397, 16:44 عصر
سلام.
تو نوشته هاشون نوشتن اتصال به پی سی. خب حتما همراش یه ocx یا دی ال الی جهت ارتباط با کامپیوتر داره. اگه هم نه میتونید پورت سریال رو شنود کنید ببینید چی رد و بدل میشه. حتما سازندش یه راهکاری براش گذاشته.

ممنون از توجهتون

درسته شرکتش یک برنامه ای برای اینکار نوشته که با استفاده پورت سریال r232 اطلاعات رو میخونه.

اما حالا من میخواستم این اطلااعت رو بخونم متاسفانه موفق نشدم.

چگونه میتوان این رد و بدل شدن اطلاعات با اون پورت رو فهمید ؟ اگر بتونم ببینم چه دستوری فرستاده میشه تا اطلاعات رو خوند فک کنم میتوانم مقادیر مربوطه رو استخراج کنم.

برنامه ای که نوشتم اینطوریه پورت مربوطه رو هم میشناسه اما مقداری به جز - نمیتونم دریافت کنم !

http://s8.picofile.com/file/8327716850/2018_05_28_171049.jpg

farhad_shiri_ex
سه شنبه 08 خرداد 1397, 00:54 صبح
درسته شرکتش یک برنامه ای برای اینکار نوشته که با استفاده پورت سریال r232 اطلاعات رو میخونه.
با سلام
مگه نمگید که یه API برای اینکار داره خوب تو رفرنس هاش باید یکسری توابع باشه حتما.
وقتی که به پورت com متصل هستید باید از طریق توبع همون API از پورت اطلاعات را به صورت byte بخونید و به کاراکتر تبدیل کنید حتما باید توابعی برای این کار داشته باشه.
البته حواستون به ویندوز هم باشه که اجازه بده از com port استفاده کنید معمولا یکم سختگیری میکنه ویندوز.
این که میگید پورت را میشناسه منظورتون چی هست ؟ یعنی com port دارید listen میکنید خوب اگر اینطوره شما که نمی دونید اون دستگاه با چه الگوریتمی داره دیتا ارسال میکنه پس قاعدتا نمیتونید اطلاعاتی دریافت کنید.

رامین مرادی
سه شنبه 08 خرداد 1397, 09:11 صبح
ممنون از توجهتون

سورس کد همراهش هست؟ اگه آره کد رو بزارید تا ببینیم چطوری میخونه . یا اینکه API رو بزارید متدهاشو بررسی کنیم.

nunegandom
جمعه 11 خرداد 1397, 01:54 صبح
برای خوندن اطلاعات بین راه کامپیوتر تا دستگاه روی پورت فلان توی گوگل جست و جو کنید: sniff port windows:خجالت: