PDA

View Full Version : سوال : معادل فایل module در #c چیه ؟

hrshojaei
دوشنبه 01 آبان 1385, 13:19 عصر
سلام . من می خوام یک متغیر global داشته باشم که در تمام solution دیده بشه . چیکار باید بکنم . در vb اینکارو با تعریف متغیر در یک module میشه انجام داد . تو #c باید چیکار کرد ؟

jalaljm2005
دوشنبه 01 آبان 1385, 14:52 عصر
برای پروژه در محاسبات عددی:
اگه کسی می توان برنامه بدست ریشه انواع معادت به زبان c++ یا Fortran 77 ویا غیره برای من به jalaljm2005@yahoo.com (jalaljm2005@yahoo.com) بفرسته یا منبعی در اختیار من قرار بده با تشکر جلال

Amir Oveisi
دوشنبه 01 آبان 1385, 15:12 عصر
برای پروژه در محاسبات عددی:
اگه کسی می توان برنامه بدست ریشه انواع معادت به زبان c++ یا Fortran 77 ویا غیره برای من به jalaljm2005@yahoo.com (jalaljm2005@yahoo.com) بفرسته یا منبعی در اختیار من قرار بده با تشکر جلال

ببخشیداا... ولی این تاپیک به بحث شما هیچ ربطی نداره!!!! :متعجب: لطفا درستش کنین !!
--------------------

سلام . من می خوام یک متغیر global داشته باشم که در تمام solution دیده بشه . چیکار باید بکنم . در vb اینکارو با تعریف متغیر در یک module میشه انجام داد . تو #c باید چیکار کرد ؟

فکر کنم اگه بصورت internal تعریف بشه مشکلتون حل میشه

Javad_Mail
دوشنبه 01 آبان 1385, 18:41 عصر
سلام دوست من .
در C# ما چنین چیزی نداریم .
ولی یه راه دیگه هست

شما برای این کار کلاسی رو تعریف می کنی با هر نامی و فضایی که می خوای .

در این حالت توابع ، فیلدها و همه چیز رو به صورت Static تبدیل می کنید . در این صورت اطلاعات بدون New کردن و همچنین همیشه ثابت می مونن .
موفق باشی.

SalarSoft
دوشنبه 01 آبان 1385, 19:33 عصر
در C# ما چنین چیزی نداریم .
در اصل ما در dotNET Freamwork چنین چیزی نداریم.
اما برای شبیه سازی module کامپایلر ویژوال بیسیک انها را به صورت کلاسهای کاملا استاتیک تعریف می کنه. (که در اصل مفهوم module چیزی جز این نیست!)
مثلا اگر در module با نام TestMdlتابع با نام test وجود داشته باشد در هنگام فراخوانی آن در ویزوال بسیسک می نویسید : ()test
اما پس از کامپایل شدن کد کامپایل شده به این صورت است:
()TestMdl.test

(سعی کنید از VB به دور باشید!!)