PDA

View Full Version : میانگین گرفتن از ستون های datagridview

masood_r
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 10:39 صبح
سلام. وقتتون بخیر.

برنامه ای در خصوص ثبت یک سری اطلاعات در دیتابیس نوشتم که شامل چندین ستون هستش.
دیتابیس رو از طریق گریدویو1 به نمایش گذاشتم. حالا تو همین فرمی که هستیم اومدم یه کوئری جستجو نوشتم که از اون دیتابیس از تاریخ فلان تاریخ فلان رو بهم نشون بده. نتیجه این کوئری رو تو یه فرم دیگه که توش یه گریدویو هستش ارسال میکنم. یعنی توی گریدو 2.

مشکل اصلی اینجاست :افسرده: الان میخوام توی فرمی که گریدویو 2 هست میانگین یه ستون رو بگیرم. از چه کدی باید استفاده کنم؟ گیج شدم یکم!!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید.( اینم بگم که زیاد حرفه ای نیستم در حد دیپلم توضیح بدید):لبخند:

رامین مرادی
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 11:08 صبح
سلام. وقتتون بخیر.

برنامه ای در خصوص ثبت یک سری اطلاعات در دیتابیس نوشتم که شامل چندین ستون هستش.
دیتابیس رو از طریق گریدویو1 به نمایش گذاشتم. حالا تو همین فرمی که هستیم اومدم یه کوئری جستجو نوشتم که از اون دیتابیس از تاریخ فلان تاریخ فلان رو بهم نشون بده. نتیجه این کوئری رو تو یه فرم دیگه که توش یه گریدویو هستش ارسال میکنم. یعنی توی گریدو 2.

مشکل اصلی اینجاست :افسرده: الان میخوام توی فرمی که گریدویو 2 هست میانگین یه ستون رو بگیرم. از چه کدی باید استفاده کنم؟ گیج شدم یکم!!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید.( اینم بگم که زیاد حرفه ای نیستم در حد دیپلم توضیح بدید):لبخند:

برای محاسبه میانگین باید عددها رو با هم جمع کرده و در آخر بر تعداد عددها تقسیم نمایید.

اینم کدش :

int sum = 0;
for (int i = 0; i < dgv1.Rows.Count; i++)
sum += int.Parse(dgv1.Rows[i].Cells["price"].Value.ToString());
int result = sum / dgv1.Rows.Count;

منظور از price نام ستون مورد نظر هست.نتیجه هم در متغییر result ریخته میشه. درضمن مقادیر داخل ستون باید عدد باشه وگرنه خطا میده که میتونید کد رو بنابه شرایطتون اصلاح کنید. در کل روند کار اینجوریه که نوشتم.

masood_r
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 11:25 صبح
ممنون فقط این کد باید توی کلیک باتن فرم دو باشه دیگه؟
و اینکهDGV1 یا DGV2؟

masood_r
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 11:33 صبح
فقط اینکه تو یه لیبل که نمایشش میدم بصورت عدد صحیح میاره. در صورتی که اعشاریه

رامین مرادی
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 11:44 صبح
ممنون فقط این کد باید توی کلیک باتن فرم دو باشه دیگه؟
و اینکهDGV1 یا DGV2؟

همونجایی که قراره نمایشش بدید. اسم همون دیتا گرید رو بنویسید.

فقط اینکه تو یه لیبل که نمایشش میدم بصورت عدد صحیح میاره. در صورتی که اعشاریه

بله بایدم صحیح نشون بده چون int تعریف کردیم. بجای int Sum و int Result شما بنویسید float Sum و float Result