PDA

View Full Version : سوال: سودوکو

mostafaz3007
جمعه 11 خرداد 1397, 00:48 صبح
دوستان من میخام یک جدول سودوکو در سی شارپ و با ویندوز فرم بنویسم..توی فرمم از لیبل برای گرفتن اعداد استفاده کردم اما مشکلم اینه که نمیدونم چطوری بیام مقایسه کنم که ایا عددی که وارد شده تکراری است یا خیر..میشه راهنمایی کنید؟

danialafshari
جمعه 11 خرداد 1397, 01:42 صبح
با سلام
اعداد رو در کجا ذخیره میکنید؟
یک مثال براتون مینویسم که در لیست ذخیره میکنه

List<int> NumbersList = new List<int>();

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
int Input = Convert.ToInt32(textBox1.Text);
if (!NumbersList.Exists(p => p.Equals(Input)))
{
NumbersList.Add(Input);
MessageBox.Show(string.Format("ثبت شد. تعداد آیتم های موجود در لیست : {0}",NumbersList.Count().ToString()));
}
else
{
MessageBox.Show("عدد وارد شده تکراری است");
}
}

موفق باشید

mostafaz3007
جمعه 11 خرداد 1397, 16:58 عصر
با سلام
اعداد رو در کجا ذخیره میکنید؟
یک مثال براتون مینویسم که در لیست ذخیره میکنه

List<int> NumbersList = new List<int>();

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
int Input = Convert.ToInt32(textBox1.Text);
if (!NumbersList.Exists(p => p.Equals(Input)))
{
NumbersList.Add(Input);
MessageBox.Show(string.Format("ثبت شد. تعداد آیتم های موجود در لیست : {0}",NumbersList.Count().ToString()));
}
else
{
MessageBox.Show("عدد وارد شده تکراری است");
}
}

موفق باشید

داداش حرف شما درست اما توی این کد میاد تموم اعداد وارد شده بر لیست رو چک میکنه..اما من میخام سطری و ستونی چک کنه..چطور امکانش است؟

danialafshari
شنبه 12 خرداد 1397, 01:23 صبح
داداش حرف شما درست اما توی این کد میاد تموم اعداد وارد شده بر لیست رو چک میکنه..اما من میخام سطری و ستونی چک کنه..چطور امکانش است؟
با سلام
ببینید دوست عزیز بنده نه بازی سودوکو رو بلدم و نه میدونم اصلاً چی هست و شما باید هنگام سوال پرسیدن مراحل کارتون رو هم تشریح بدید
و چون گفتید از لیبل (که فکر میکنم منظورتون تکست باکس هست) برای وارد کردن اعداد استفاده میکنید جواب بالا رو دادم و شما میتونید علاوه بر وارد کردن از طریق ورودی، به لیست هم وارد کنید و در قسمت if کد وارد شدن رو بزارید تا بررسی بشه اگر در لیست موجود نبود، وارد بشه
پرسش دانشجویی و درخواست کد و برنامه هم در این بخش ممنوعه و ما فقط تا قسمتی کمک و راهنمایی میکنیم تا شما پروژه رو کامل کنید
موفق باشید