PDA

View Full Version : سوال: تحلیل پایگاه داده سایت فروشگاهی و php برای فیلتر کردن اطلاعات

hamid811
سه شنبه 15 خرداد 1397, 18:16 عصر
سلام خدمت دوستان.من میخوام یه پایگاه داده فروشگاهی درست کنم که برای هر کالایی نیاز به طراحی جدول جداگانه نباشه.مثلا امکان افزودن محصول موبایل و عطروادکلن با درج خصوصیات هرکدوم تو یک جدول وجود داشته باشه.
بطور مثال موبایل خصوصیاتی مثل
پردازنده
تعداد سیمکارت
صفحه نمایش
...
و عطرو ادکلن خصوصیاتی مثل
رایحه
طبع
داره
بعد موقع درج هر محصول هرکدوم ازین خصوصیات بصورت فیلدی دربیان و مشخصات محصول رو توش وارد کرد.
حالا مشکلم تو جستجو و فیلتر کردنشونه
یه تصویر از نحوه فیلتر کردن تو url بهمراه بخشی از پایگاه داده رو میزارم لطف کنید اگه میشه راهنمایی کنید.

thacker
سه شنبه 15 خرداد 1397, 20:13 عصر
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما باید خصوصیات هر محصول رو بصورت آرایه توی دیتابیس ذخیره کنید ( serialize )

برای سرچ کردن هم میتونید از این دستور بهره ببرید :

SELECT * FROM table WHERE your_field_here REGEXP '.*;s:[0-9]+:"your_value_here".*'

hamid811
چهارشنبه 16 خرداد 1397, 09:43 صبح
ممنون از راهنماییتون ولی من نمیخوام بصورت آرایه ذخیره بشه.برای اینکه عرضم واضح تر بشه چندتا عکس از بخشی از پایاه دادم میزارم.مشکلم فقط تو فیلتر و جستجو کردنشونه.

148338
148339
148340

plague
چهارشنبه 16 خرداد 1397, 17:01 عصر
وقتی بخای تو چند تا جدول رو سرچ کنی باید join استفاده کنی یا ساب کوئری بزنی
نمونه ساب کوئری

select * from `parent` where exists (select * from `child` where `parent`.`id` = `child`.`parent_id` AND fild = '$val')

شما باید جدول محصولات رو به جدول ویژگی ها وصل کنی و توی ویژگی ها شناسه ها رو جستجو کنی