PDA

View Full Version : حرفه ای: شمسی کردن تاریخ از طریق کالچر در گرید کندو

سعید کشاورز
سه شنبه 22 خرداد 1397, 10:01 صبح
سلام دوستان.
من از گرید کندو استفاده میکنم اونم ورژن 2018
اما یه مشکل دارم..
از طریق کلاس Persian Culture که کار فارسی کردن تاریخ رو انجام میده اومدم تاریخ هارو فارسی کردم.. یعنی تاریخ توی دیتابیس میلادی ذخیره میشه و در نمایش به صورت شمسی نشون داده میشه.
حالا وقتی از گرید کندو استفاده میکنم به صورت ajax ، تاریخ رو همچنان میلادی نشون میده.یه نکته جالبش اینه که وقتی BreakPoint میذارم و لیست مدل رو میبینم داخلش تاریخ به صورت شمسی داره نمایش داده میشه..اما وقتی اون json رو به کلاینت بر میگردونم توی گرید کندو به صورت میلادی نمایش داده میشه..چجوری میشه حلش کرد؟

ali_md110
چهارشنبه 23 خرداد 1397, 13:26 عصر
از moment.js استفاده کنید
البته بدون نیاز به تغییر کالچر
https://github.com/jalaali/moment-jalaali

{
field: "StartDate",
width: 130,
title: "از تاریخ",
template: "#=moment(StartDate).format('jYYYY/jMM/jDD')#",

},

سعید کشاورز
جمعه 25 خرداد 1397, 23:36 عصر
از moment.js استفاده کنید
البته بدون نیاز به تغییر کالچر
https://github.com/jalaali/moment-jalaali

{
field: "StartDate",
width: 130,
title: "از تاریخ",
template: "#=moment(StartDate).format('jYYYY/jMM/jDD')#",

},

ممنون از پاسختون...من از dll کندو استفاده میکنم.. اونجا به چه صورت میشه؟

ali_md110
شنبه 26 خرداد 1397, 01:22 صبح
از ClientTemplate استفاده کنید

columns.Bound(p => p.StartDate).ClientTemplate("#=moment(StartDate).format('jYYYY/jMM/jDD')#").Width(120);

یا بدینصورت

columns.Bound(p => p.StartDate).Template(@<text></text>).ClientTemplate("#=moment(StartDate).format(jYYYY/JMM/JDD)#");

سعید کشاورز
شنبه 26 خرداد 1397, 19:57 عصر
از ClientTemplate استفاده کنید

columns.Bound(p => p.StartDate).ClientTemplate("#=moment(StartDate).format('jYYYY/jMM/jDD')#").Width(120);

یا بدینصورت

columns.Bound(p => p.StartDate).Template(@<text></text>).ClientTemplate("#=moment(StartDate).format(jYYYY/JMM/JDD)#");

ممنون از راهنماییتون..مشکل اولم که این بود حل شد...
حالا یه سوال دیگه..چجوری میشه اون تقویم رو فارسی کرد واسه بحث فیلتر کردن؟ الان وقتی میخام بر اساس تاریه فیلتر کنم Datepicker میلادی هست