PDA

View Full Version : تایپ فارسی در textbox

farnnnnnaz
سه شنبه 02 آبان 1385, 15:20 عصر
سلام
من فرم هایی دارم که شامل یک سری textbox های عموما cleint ایست که می خواهم با focus در بعضی از انها بدون تغییر زبان سیستم (alt shift) کاربر مستقیم فارسی تایپ کنه می خواستم بدونم این کار چه طوری انجام میشه؟؟؟؟ البته در asp.net
ممنون

nazaninam
چهارشنبه 03 آبان 1385, 00:59 صبح
ابتدا فایل جاوا اسکریپتی که ضمیمه کردم رو به پروژتون اضافه کنید
این تگ رو به تگ هد صفحتون اضافه کنید

<script type="text/javascript" src="farsix.js"></script>

سپس تکس باکسی که قراره توش فارسی نوشته بشه رو بصورت زیر بنویسید:

<input name="family" type="text" id="family" runat="server" onkeypress="convert(family,event)" />

mahdi_negahi
چهارشنبه 03 آبان 1385, 08:46 صبح
حالا اگر بخواهیم کل یک فرم را فارسی کنیم (منظورم تگ فرم است) باید چیکار کنیم؟

Behrouz_Rad
جمعه 05 آبان 1385, 21:05 عصر
حالا اگر بخواهیم کل یک فرم را فارسی کنیم (منظورم تگ فرم است) باید چیکار کنیم؟
Ambiguous Mean

amirniknam
شنبه 11 اسفند 1386, 15:21 عصر
می دونم این تاپیک خیلی وقته از ایجادش گذشته اما اگر میشه مقداری درباره کدهای جاوا اسکریپت فایل ضمیمه توضیح بدید من با فارسی کردن textbox مشکلی ندارم اما کد هام فقط در IE اجرا میشد تا اینکه این کد رو دیدم که هم در IE و هم موزیلا کار می کنه فقط میخوام دکمه ای رو بهش اضافه کنم که کاربر در صورت خواست بتونه زبان رو عوض کنه اگر می شه این کد رو با همین فایل ضمیمه و برای textbox asp.net بنویسید

nazaninam
شنبه 11 اسفند 1386, 17:31 عصر
خیلی سادست یک باتن بگذارید و در رویداد onclick تابع convert رو صدا بزنید .
کمی خودتون هم تلاش کنید این کار هارو دیگران زحمتش رو کشیدن این کار با شما ! انجام که دادید بگذارید اینجا تا دوستان دیگر شما هم استفاده کنند

amirniknam
شنبه 11 اسفند 1386, 19:47 عصر
دوست من به این سادگی ها هم نیست من هم می دونم باید تابع convert رو صدا بزنم اما این تابع پارامتری به نام event داره که نمی دونم چطوری براش پاس کنم
این کد ضمیمه دقیقا همین کاری رو که من می خوام انجام میده اما نه تو موزیلا این رو هم بگم اصل این کد رو از همین سایت گرفتم با یک تغییر کوچک برای اینکه تو textbox asp کار کنه به هر صورت اگر راهی برای موزیلا پیدا کردم برای شما میزارم