PDA

View Full Version : حرفه ای: راهنمایی در نحوه پیاده سازی و رعایت سلسه مراتب ساختار درختی

رامین مرادی
پنج شنبه 31 خرداد 1397, 08:24 صبح
دوستای خوبم سلام.

من یه پروژه دارم که مربوط میشه به پیاده سازی مرخصی پرسنل که باید بدین صورت انجام بپذیره

شخص درخواست مرخصی میده. بر اساس جایگاه اون شخص تو ساختار درختی این درخواست مرخصی باید تو کارتابل والد اون شخص تو ساختار درختی نشون داده بشه. بعد از تایید اون والد، اگر والد خودش والد دیگری هم داشت تو کارتابل اون بعد از تایید والد قبلی نشون داده بشه.
چجوری اینو پیاده کنم؟ درختمم به این صورته تقریبا

مدیریت
----اداری و مالی
-------مالی
-------اداری
----ستادی
-------بازرسی
-----------بازرس فنی
-----------بازرس تجربی

خب مثلا تو درخت بالا اگه بازرس تجربی درخواست مرخصی بده ، اول باید تو کارتابل بازرسی نشون بدم .بعد تایید تو کارتابل ستادی نشون بدم . بعد تایید ستادی باید تو کارتابل مدیریت نشون بدم.
البته ساختار درختی من نهایتا تا اون قسمت بازرسی میره (زیرمجموعه هاش نیستن) یعنی دوتا تایید میخواد حداکثر.

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 31 خرداد 1397, 09:44 صبح
سلام
البته ساختار جداول رو نمی دونم ولی به نظر من باید هر بار که یه درخواست تایید میشه یه رکورد جدید برای پرنت ثبت بشه تا زمانیکه دیگه پرنتی موجود نباشه. یعنی ابتدا که یک نفر درخواست میده میایم پرنتش رو پیدا می کنیم و یه رکورد ثبت می کنیم. و موقعی که کاربر وارد کارتابل شد یه سلکت می زنیم و اگه برای این سمت رکوردی وجود داشت نمایش می دیم. این رکورد باید فیلد تایید داشته باشه. حالا اگه تایید رو زد مجدداً می گردیم ببینیم اون سمت پرنتی داره یا نه اگه داشت یه رکورد با پرنتش ثبت می کنیم و الی آخر.

رامین مرادی
پنج شنبه 31 خرداد 1397, 09:59 صبح
سلام
البته ساختار جداول رو نمی دونم ولی به نظر من باید هر بار که یه درخواست تایید میشه یه رکورد جدید برای پرنت ثبت بشه تا زمانیکه دیگه پرنتی موجود نباشه. یعنی ابتدا که یک نفر درخواست میده میایم پرنتش رو پیدا می کنیم و یه رکورد ثبت می کنیم. و موقعی که کاربر وارد کارتابل شد یه سلکت می زنیم و اگه برای این سمت رکوردی وجود داشت نمایش می دیم. این رکورد باید فیلد تایید داشته باشه. حالا اگه تایید رو زد مجدداً می گردیم ببینیم اون سمت پرنتی داره یا نه اگه داشت یه رکورد با پرنتش ثبت می کنیم و الی آخر.
یعنی ایجاد یک جدول اضافی برای نگه داری وضعیت تایید و عدم تایید؟

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 31 خرداد 1397, 10:09 صبح
اگه مطمئن باشید درخت شما به همین صورت باقی می مونه و با 2 تایید مشکل حل میشه که می تونید 2 تا فیلد به جدول اصلی اضافه کنید در غیر اینصورت یه جدول میخواید که کد جدول درخواستها و کد سمت و تایید رو نگه میداره.

رامین مرادی
پنج شنبه 31 خرداد 1397, 10:15 صبح
اگه مطمئن باشید درخت شما به همین صورت باقی می مونه و با 2 تایید مشکل حل میشه که می تونید 2 تا فیلد به جدول اصلی اضافه کنید در غیر اینصورت یه جدول میخواید که کد جدول درخواستها و کد سمت و تایید رو نگه میداره.

بله ساختار درخت من به همین منوال خواهد بود. مدیریت->مدیر فنی->بازرس

ولی به نظرم برای انجام کلی کار و پیش بینی هرگونه احتمالات همون روشی که جدول واسط باشه بهتره. بازم اگه دوستان نظر دیگه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.