PDA

View Full Version : راه حل برای نمایش جمع هر صفحه و نقل از صحفه قبل در بالای صفحات

نوشیروانی
جمعه 15 تیر 1397, 08:53 صبح
از اونجائیکه خودم نیاز به این موضوع داشتم

نکاتی مهم برای انجام نقل ازصفحه قبل دستم اومد . که گفتم شاید بدرد بعضی از دوستان بخوره ..

اولا : انجام نمایش جمع یه صحفه و انتقال جمع به صحفه با فرمول ([ name field])sum= در ابتدا و پایان صفحه گزارش با خطا روبرو میشوم و عملا جواب نمی ده
البته نمونه های زیادی دیدم که با کد نویسی این کار را انجام دادند . اما یه راه ساده تر دیدم که فکر کنم برای بعضی دوستان مفید باشه - و بدون کدنویسی بود . که شرح شو بهتون میگم :

اول اینکه : فیلدی که باید جمع اش را در پایان صفحه می خواهیم بایستی 2 بار تکرار باشه

بنده در مثال ضمیمه شده یه فیلد تعداد کالا دارم که من برای راحتی کاراسم فیلد اول گذاشتم 10 و فیلد دوم 20

درفیلد دومی همان فیلد تعداد کالا که درقسمت property sheet و data و runing sum تنظمیات آن را روی over all قرار می دهیم تعداد کالا را با سطر های بالایی حمع می بنده ...
و البته بایستی کاری کرد تو گزارش باشه ولی نمایش داده نشه (توی property sheet و all نحوه نمایش یعنی visible از حالت نمایش یعنی yes به no تغییر دهیم تا نمایش داده نشه ) یعنی عدم نمایش

تا اینجا یک مرجله کاره
مرحله بعد در page header بایستی یه تکس باکس بسازیم و همین طور در page footer یه تکس باکس دیگه
و بقیه کار آسونه :
در تکس باکس هیدر [فیلد 1]-[فیلد 2]=
در تکس باکس پچ فوتر [فیلد 2]=

نمونه ضمیمه شد