ورود

View Full Version : راهنمایی برای شروع یادگیری برنامه نویسی اندروید؟

Ali_2018.8
یک شنبه 17 تیر 1397, 23:21 عصر
سلام
تایپیک جدید ایجاد کردم با توجه به این که سری اموزش های موجود شاید قدیمی باشه و شاید روشی بهتر و جدید موجود باشه برای راهنمایی

سوالم رو می پرسم تا دیگر افراد هم استفاده کنن

سوال اولم این هست ، برای شروع برنامه نویسی اندروید باید چه مباحثی رو یاد بگیرم ( اشنایی به هیج زبان برنامه نویسی ای ندارم) ؟
روش های درست و اساسی رو معرفی بفرمایید ، یعنی روش های میانبر رو نمی خوام ، می خوام به صورت دقیق و جامع شروع کرده باشم.

- لطفا از موضوع اصلی تایپیک خارج نشوید، تشکر

nazanin_asadi_1
دوشنبه 18 تیر 1397, 00:19 صبح
برای برنامه نویسی اندروید چندین راه وجود داره
از محصولات ماکروسافت استفاده کنین (زامارین )
از جاوا استفاده کنین
از کاتلین استفاده کنین
از دلفی استفاده کنین
از .....

اگه هیچ زبانی رو یاد نداشته باشین بهترین گزینه به نظر من اینه که برین سمت جاوا / کاتلین

چون اطلاعات برنامه نویسی رو صفر در نظر گرفتین از اول باید استارت بزنین مجموعه آموزش زبان اصلی کاتلین رو دانلود کن و باهاش جلو برو 200 / 300 ساعت فیلم آموزشی تویه همین سایتهای داخلی هستش

برای ادامه کار و موفق و پیشرفت باید
1- همیشه خودتو آبدیت کنی
2- تمرین
3- تمرین
4- تمرین
...
تمرین

هر چقدر تمرین کنی همونقدر پیشرفت میکنی هر چیزی رو که یاد گرفتی حتی از روش تونستی بنویسی بنویس و اجرا کن و نتیجه رو ببین خود به خود یادمیگیری

Ali_2018.8
دوشنبه 18 تیر 1397, 00:42 صبح
برای برنامه نویسی اندروید چندین راه وجود داره
از محصولات ماکروسافت استفاده کنین (زامارین )
از جاوا استفاده کنین
از کاتلین استفاده کنین
از دلفی استفاده کنین
از .....

اگه هیچ زبانی رو یاد نداشته باشین بهترین گزینه به نظر من اینه که برین سمت جاوا / کاتلین

چون اطلاعات برنامه نویسی رو صفر در نظر گرفتین از اول باید استارت بزنین مجموعه آموزش زبان اصلی کاتلین رو دانلود کن و باهاش جلو برو 200 / 300 ساعت فیلم آموزشی تویه همین سایتهای داخلی هستش

برای ادامه کار و موفق و پیشرفت باید
1- همیشه خودتو آبدیت کنی
2- تمرین
3- تمرین
4- تمرین
...
تمرین

هر چقدر تمرین کنی همونقدر پیشرفت میکنی هر چیزی رو که یاد گرفتی حتی از روش تونستی بنویسی بنویس و اجرا کن و نتیجه رو ببین خود به خود یادمیگیری

تشکر می کنم از شما.
فرمودید برای شروع جاوا و کاتلین ، ایا اینا رو چون من بلد نیستم شروع کنم یا واقعا اینا خوب و کامل هست، یا بهتر از اینا هم هست ؟

nazanin_asadi_1
دوشنبه 18 تیر 1397, 14:30 عصر
یه سرچ تویه نت بزن آموزش Udemy The complete Kotlin Developer course رو دانلود کنین

ASKaffash
سه شنبه 19 تیر 1397, 12:06 عصر
سلام
رشته تحصیلی شما چیست ؟

Ali_2018.8
سه شنبه 19 تیر 1397, 19:10 عصر
سلام
رشته تحصیلی شما چیست ؟
سلام
رشته تحصیلی من در زمینه کامیپوتر نیست ، من 33 سالم هست

ASKaffash
چهارشنبه 20 تیر 1397, 07:54 صبح
سلام
شما اگر پایه برنامه نویسی ندارید ابتدا باید طراحی الگوریتم یاد بگیرید و برای اینکار بهتراست در شروع کار یکی از زبانهای #C و یا Java را انتخاب کنید (شباهت Syntax دو زبان خیلی نزدیک است و پیشنهاد من برای شما اول #C است) سپس تا حدوی با بانکهای اطلاعاتی نظیر SQLServer و یا Sqlite مطالعه و کار کنید سپس وارد دنیای تولید محصول شوید اگر رشته شما کامپیوتر نیست غیرممکن نیست ولی راه سخت تری را در پیش دارید

Ali_2018.8
چهارشنبه 20 تیر 1397, 09:12 صبح
سلام
شما اگر پایه برنامه نویسی ندارید ابتدا باید طراحی الگوریتم یاد بگیرید و برای اینکار بهتراست در شروع کار یکی از زبانهای #C و یا Java را انتخاب کنید (شباهت Syntax دو زبان خیلی نزدیک است و پیشنهاد من برای شما اول #C است) سپس تا حدوی با بانکهای اطلاعاتی نظیر SQLServer و یا Sqlite مطالعه و کار کنید سپس وارد دنیای تولید محصول شوید اگر رشته شما کامپیوتر نیست غیرممکن نیست ولی راه سخت تری را در پیش دارید

ممنون از راهنمایی شما ، کاملا درست می فرمایید
من قصدم برای شروع و پیش نیاز ، یادگیری جاوا بود
ابا نیاز هست هم سی پلاس و هم جاوا رو یاد بگیرم ؟
این دو مبحث SQLServer و یا Sqlite رو هم حتما مطالعه میکنم. ( مباحث دیگه ای و موارد پیش نیازی دیگه ای هم اگر هست بفرمایید من مبتدی هستم ) ؟

ASKaffash
چهارشنبه 20 تیر 1397, 12:59 عصر
سلام
فقط یک چیز آنهم پشتکار پشتکار پشتکار ... یه 6 ماه روزی حدود 8 ساعت وقت بذار به امید خدا موفق میشی

#root#
پنج شنبه 21 تیر 1397, 21:29 عصر
من قصدم برای شروع و پیش نیاز ، یادگیری جاوا بود
ابا نیاز هست هم سی پلاس و هم جاوا رو یاد بگیرم ؟
این دو مبحث SQLServer و یا Sqlite رو هم حتما مطالعه میکنم. ( مباحث دیگه ای و موارد پیش نیازی دیگه ای هم اگر هست بفرمایید من مبتدی هستم ) ؟

جاوا کافیه،برای یادگیری میتونید از دوره فارسی و رایگان سایت javacup.ir استفاده کنید.
sqlite که اشاره کردن نوع دیتابیسی هست که توی اندروید بصورت پیشفرض پشتیبانی میشه و یادگیریش واجب هست تقریباً، قبلش این دوره آشنایی با دیتابیس رو حتما ببینید: Udemy.Databases.Design.Master.Course توی سایت git.ir میتونید پیداش کنید.

یه نگاهی به این لینک ها هم داشته باشین (پیرامون منابع):

http://dostibacode.ir/android
http://abbas.oveissi.ir/2017/06/11/excellent-resources-for-learning-android/

البته این جزو بدیهیات هست که شمای نوعی باید به یه سیستم عامل مسلط باشین و آشنایی با زبان انگلیسی حداقل در حد درک مطلب رو داشته باشین.
عجله نکنید و آرام و پیوسته به پیش برید.