PDA

View Full Version : سوال: تکراری نبودن ورودی

behnamsayar
شنبه 06 مرداد 1397, 15:54 عصر
سلام
دوستان یه ورودی اینپوت دارم میخام وقتی در ورودی اعداد تکراری قرار گرفت قبول نکنه
فرم 4 تا ورودی عددی داره
اگه در 4 تا ورودی اعداد تکراری قرار گرفت اجازه مابقی کار رو نده
مثلا تو 4 تا ورودی اینجوری باشه 111 111 111 111
ممنون میشم راهنمایی کنید

marasiali
شنبه 06 مرداد 1397, 17:53 عصر
با متغیرهای سراسری post یا get وقتی دریافت میکنین یه if ساده بنویسین که اگه مقدار باکس ها برابر بود ارور بده.

behnamsayar
دوشنبه 08 مرداد 1397, 11:38 صبح
ممنون
من مبتدی هستم اگه میشه یه نمونه مثال کد قرار بدید واسم

marasiali
دوشنبه 08 مرداد 1397, 19:52 عصر
به نظرم برا php حتما یه سری فیلم آموزشی از تو نت پیداکنین و اصولی یاد بگیرین وگرنه به مشکل میخورین.

حالا برا این نمونه اگه فرض کنم name این چهارتا اینپوت به ترتیب n1 n2 n3 و n4 باشن چنین کاری تو php میتونیم بکنیم.

$num1 = $_POST['n1'];
$num2 = $_POST['n2'];
$num3 = $_POST['n3'];
$num4 = $_POST['n4'];

if($num1 == $num2 && $num1 == $num3 && $num1 == $num4){
echo "Error!!!";
}else{
// baghiyeye amaliat
}

اما باز هم میگم تو این کد از چند تا کد پایه مانند $_post و if و متغیرها استفاده شده که پیشنیاز کار با php هس و برای موفق بودن بهتره قبلش مقدمات php رو به خوبی یاد بگیرین. راحت ترین راهش هم فیلم های آموزشی رایگان سطح وب هس.

behnamsayar
سه شنبه 09 مرداد 1397, 12:06 عصر
تشکر اگه میشه چن وب سایت برای یادگیری معرفی کنید

marasiali
سه شنبه 09 مرداد 1397, 14:18 عصر
تو اینترنت سرچ کنین به سایتای خوبی میرسین
اما چند تا که من میشناسم و کارشون خوبه:

sourcebaran.com
limoonad.com
daneshjooyar.com

که سایت دانشجویار اگه هزینه کنین پکیج های آموزشی فوق العاده و جامعی داره من خودم پکیج پلاگین نویسی وردپرس و پکیج آموزش برنامه نویسی اندروید رو خریدم از اونجا و واقعا عالی بوده طبیعتا باید php اش هم خوب باشه چون نظارت عالی روش هس.

راستشو بخواین من و دوستم دوسال پیش هم یه سایت آموزشی زدیم و اتفاقا اولین آموزشای ویدئویی تو سایت رو در رابطه با php گذاشتم. ولی واسه کنکور دیگه ول شد ولی به زودی زود تو همین تابستون احیا میشه ان شا ا... . الآن یه سری اصلاحات دارم رو سایت انجام میدم اینم آدرسش اگه قابل بدونین
http://learninghouse.ir

behnamsayar
پنج شنبه 11 مرداد 1397, 11:27 صبح
ممنون بابت راهنمایی
حالا اگه تو یکی از ورودی ها عدد تکراری باشه به چه صورت باید عمل کرد
مثلا تو یکیش 2222 اینجوری باشه
ولی اجازه مابقی کار رو نده
ممنون

marasiali
پنج شنبه 11 مرداد 1397, 15:12 عصر
دقیق منظورتون رو نمیدونم ولی تقریبا تو چنین شرایطی از تابع preg match و regular expression (عبارات با قاعده) استفاده میشه.
یه سرچی بزنین نتایج خوبی به دست میاد.

behnamsayar
شنبه 13 مرداد 1397, 00:25 صبح
ببخشید من زیاد بلد نیستم سوال زیاد میپرسم
مثلا تو یه اینپوت 4 تا عدد میگیره اگه 4 تاش یه عدد ثابت بود مثلا 4 تا 2222 چطوری باید اجازه مابقی کار رو نداد
ارور بده
ممنون

marasiali
شنبه 13 مرداد 1397, 00:50 صبح
تعداد محدوده راحت میتونین با if چک کنین اگر ۱۱۱۱ یا ۲۲۲۲ یا ۳۳۳۳ یا مشابه اینا بود ارور بده.
ولی سعی کنین اول آموزش اصولی رو ببینین و علاوه بر اون برا اشکالاتتون فروم آخرین راه باشه. اصل تجربه ای که برا برنامه نویسا بدست میاد از همین به اشکال خوردنا و سرچ تو اینترنته.
با گوگل دوست باشین:چشمک: