PDA

View Full Version : سوال: مدیریت یادآور

cmsdqq2
سه شنبه 09 مرداد 1397, 02:50 صبح
دوستان سلام، در خصوص ثبت و نمایش یادآور سوالی داشتم.

یک جدول داریم، یک دیتا گرید ویو و چند تکست باکس

کاربر یادداشت رو وارد میکنه، تاریخ و ساعت یادآوری رو هم در تکست باکس ها وارد میکنه. برنامه، یادداشت، تاریخ و ساعت رو در بانک ذخیره میکنه.

حالا یک تایمر هر یک بانک رو میخونه، اگر تاریخ و ساعت فعلی با تاریخ و ساعت یادآوری که در بانک هستند برابر بود، موزیک پخش میشه.

مشکلی که وجود داره اینجاست که این حالت به نظر من بهینه نیست. هر یک ساعت، کل بانک خونده بشه، بعد اگر dt.Rows.Count > 0 باشه، حالا موزیک پخش بشه.

البته وقتی چند تاریخ و ساعت یادآوری وجود داشته باشه، فقط اولی کار میکنه.

راه حلی مدنظر دارین؟ ممنونم

* DataTable dt;

NasimBamdad
سه شنبه 09 مرداد 1397, 13:33 عصر
از SQL Dependency استفاده کنید

cmsdqq2
چهارشنبه 10 مرداد 1397, 15:21 عصر
از SQL Dependency استفاده کنید

ممنون

تا جاییکه من اطلاع دارم، برای پیدا کردن تغییرات در بانک هست. ممکنه بیشتر توضیح بدید؟

با پیدا کردن تغییرات چه ایده ای دارین؟ ممنونم

NasimBamdad
چهارشنبه 10 مرداد 1397, 15:40 عصر
خوب اینطوری دیگه لازم نیست شما همش از تایمر استفاده کنی و دیتابیس رو بخونی . با این امکان _ که البته خودم ازش استفاده نکردم اما مدیران پیشنهاد دادند _ میتونید تغییرات دیتابیس رو متوجه بشید .

یه سری هم Trigger ها بزنید شاید به دردتون بخوره

abdullah20
چهارشنبه 10 مرداد 1397, 16:39 عصر
سلام
SQL Dependency برای مطلع شدن از تغییرات دیتابیس می باشد و مربوط به کاری که شما میخواید انجام بدید نمیشه
شما برای اینکه نخواید هر دفعه کل رکوردهای دیتابیس را در پروژه یاداور پیمایش کنید باید وقتی نرم افزار اجرا میشه کلیه رکوردهایی که(یاداوری ها) مربوط میشه به امروز را لود کنید داخل برنامه و هر باری که میخواید بررسی خودتون را انجام بدید تنها روی این رکوردها پیمایش را انجام بدید
اما برای بررسی تاریخ و ساعت شما نباید از تایمر و موارد اینچنینی استفاده کنید.
خود دات نت نت یک کتابخانه برای این مورد داره با نام Quartz.Net
موفق باشید

cmsdqq2
یک شنبه 14 مرداد 1397, 11:42 صبح
سلام
SQL Dependency برای مطلع شدن از تغییرات دیتابیس می باشد و مربوط به کاری که شما میخواید انجام بدید نمیشه
شما برای اینکه نخواید هر دفعه کل رکوردهای دیتابیس را در پروژه یاداور پیمایش کنید باید وقتی نرم افزار اجرا میشه کلیه رکوردهایی که(یاداوری ها) مربوط میشه به امروز را لود کنید داخل برنامه و هر باری که میخواید بررسی خودتون را انجام بدید تنها روی این رکوردها پیمایش را انجام بدید
موفق باشید

ممنونم، خیلی لطف کردین.

بله درسته، این کار رو انجام دادم:
وقتی نرم افزار اجرا میشه کلیه رکوردهایی که(یاداوری ها) مربوط میشه به امروز را لود کنید داخل برنامه و هر باری که میخواید بررسی خودتون را انجام بدید تنها روی این رکوردها پیمایش را انجام بدید

به غیر از استفاده از این کتابخانه و تایمر، شما چه پیشنهاد دارین؟:
برای بررسی تاریخ و ساعت شما نباید از تایمر و موارد اینچنینی استفاده کنید.

abdullah20
پنج شنبه 18 مرداد 1397, 07:47 صبح
سلام
استفاده از کتابخانه ای که معرفی کردم بهترین روش برای انجام کارهای زمانبندی شده است
روش های دیگری هم وجود داره ولی این کتابخانه همه نیازهای شما را برطرف میکنه و کلیه روش های دیگه را در بر میگیره
موفق باشید

cmsdqq2
چهارشنبه 07 شهریور 1397, 19:30 عصر
سلام
استفاده از کتابخانه ای که معرفی کردم بهترین روش برای انجام کارهای زمانبندی شده است
روش های دیگری هم وجود داره ولی این کتابخانه همه نیازهای شما را برطرف میکنه و کلیه روش های دیگه را در بر میگیره
موفق باشید

ممنونم، دانلود کردم از وب سایت رسمیش؛ اما سورس بود و کامل لود نشد. از کدوم dll باید استفاده کنم؟

abdullah20
جمعه 09 شهریور 1397, 11:26 صبح
از طریق Nuget این کتابخانه را به پروژه خودتون اضافه کنید

موفق باشید

Helpco
شنبه 10 شهریور 1397, 07:46 صبح
سلام
موفق باشید

امکان داره یک نمونه برای کار باهش قرار بدید

cmsdqq2
دوشنبه 12 شهریور 1397, 18:25 عصر
امکان داره یک نمونه برای کار باهش قرار بدید

بنده هم این درخواست رو دارم. فرصت دارین یک نمونه ی بسیار ساده که زیاد هم وقتتون رو نگیره، ارسال کنین؟ ممنون میشم :لبخندساده:

abdullah20
سه شنبه 13 شهریور 1397, 08:36 صبح
با سلام
سرچ کنید داخل وب یک فیلم اموزشی برای بحث زمانبندی در سی شارپ تدریس کردم
موفق باشید

Helpco
چهارشنبه 14 شهریور 1397, 14:30 عصر
امکان داره یک پروژه بزارید