PDA

View Full Version : کاربرد get و set

shayanboy2
جمعه 12 مرداد 1397, 20:59 عصر
توی اموزشی که میخونم میگه get به این شکل نوشته میشه :
val isEmpty: Boolean
get() = this.size == 0

و set به این شکل:
var stringRepresentation: String
get() = this.toString()
set(value) {
setDataFromString(value) // parses the string and assigns values to other properties
}

من با کاتلین شروع کردم که خیلی شبیه به جاواست... اما نمیدونم این گتر و ستر متد ها چی هستند

hamed9090
جمعه 12 مرداد 1397, 22:06 عصر
به نظرم اول یه کتاب مفاهیم شی گرایی در جاوا رو مطالعه کن در حد 40 50 صفحه تمام این مفاهیم و حتی اون سوال انتزاعی راحت واست قابل درک میشه تمام اینا مفاهیم برنامه نویسی شی گرا هست یا همون oop
تا اینو خوب ندونی تو کار به مشکل میخوری پس به نظرم اول یکم زمان بزار خوب و اصولی یادش بگیر بعد دیگه با خیال راحت و بدون سردرگمی میتونی ادامه بدی.
موفق باشی

shayanboy2
شنبه 13 مرداد 1397, 00:19 صبح
به نظرم اول یه کتاب مفاهیم شی گرایی در جاوا رو مطالعه کن در حد 40 50 صفحه تمام این مفاهیم و حتی اون سوال انتزاعی راحت واست قابل درک میشه تمام اینا مفاهیم برنامه نویسی شی گرا هست یا همون oop
تا اینو خوب ندونی تو کار به مشکل میخوری پس به نظرم اول یکم زمان بزار خوب و اصولی یادش بگیر بعد دیگه با خیال راحت و بدون سردرگمی میتونی ادامه بدی.
موفق باشی
بله حق با شماست.. اما متاسفانه منبع خوب نمیتونم پیدا کنم... از طرفی هم کاتلین خیلی جدیده و دوستان ایرانیمون خیلی درش وارد نیستن.. شما اگه منبع مناسبی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید