PDA

View Full Version : سوال: راه حل اصولی برای تغییرات مشتریان در برنامه چیست؟

mmbguide
شنبه 13 مرداد 1397, 20:24 عصر
سلام

من یک برنامه نوشتم و قرار چندین مشتری از اون استفاده کنند. حالا هر مشتری خواسته های مخصوص به خودش رو داره که اصلا بدرد مشتریان دیگه نمیخوره و این مسئله در خصوص کلیه مشتریان هم صادقه. چطور میتونم برنامه رو برای بروزرسانی های مختلف برای هر مشتری مدیریت کنم؟ آیا باید از برنامه خودم به ازاء هر مشتری یک کپی داشته باشم و برای هر مشتری روی همون Solution خودش تغییرات رو اعمال کنم؟ یا راه حل مناسبتری وجود داره؟ امیدوارم مطلب رو رسونده باشم.

ممنون از راهنمایی دوستان

rahmatipoor
شنبه 13 مرداد 1397, 21:52 عصر
سلام من قبلا انجام میدادم و برای مشتریهایی که تغییرات اختصاصی میخواستند برای هر کدوم از اونها یک کپی از سورس میگرفتم و تغییرات رو روی اون اعمال می کردم.

hamidrezax1
یک شنبه 14 مرداد 1397, 04:37 صبح
دوست عزیز سلام
به نظر من شما بایستی برای هر کاربر یه کد خاص در نظر بگیرین و برنامه رو با بالاترین دسترسی و شکل ممکن توزیع بدین.حالا بر اساس هر کد دسترسی رو منحصر به فرد کنید و سایر مواردی که نیاز نیست رویت بشه به کاربر نمایش ندین اینجوری نیاز نیست برای هر مشتری یک برنامه بنویسین و برای آبدیتش به مشکل بر بخورین
موفق باشید

mmbguide
یک شنبه 14 مرداد 1397, 05:52 صبح
موضوع صرفا دسترسی به امکانات برنامه نیست. گاها مشتری میخواد که قبل از یه کاری یه آیتم چک بشه ومشتری دیگه نیازی به این کار نداره و...

danialafshari
یک شنبه 14 مرداد 1397, 07:54 صبح
با سلام
نمیدونم دقیقاً دنبال چه چیزی میگردید!
ولی نظر شخصیم این هست که وقتی مشتریان درخواستی بدن که به کامل شدن برنامه کمک کنه خیلی خوبه و این به نفع برنامه نویس هست
چیزی نباید از نرم افزار حذف بشه یا بصورت جدا و اختصاصی تولید بشه و شما باید در قالب آپدیت و به تمام نرم افزار و مشتریان اطلاق بدید، بزرگترین محصولات نرم افزاری که نمیخوام اسم ببرم وقتی شما تفاضای افزودن امکانی به نرم افزار میکنید درخواست رو به تیم طراحی میفرسته و پس از بررسی و با کسب هزینه انجام میشه و لازم باشه در قالب آپدیت در نرم افزار اصلی قرار میگیره

گاها مشتری میخواد که قبل از یه کاری یه آیتم چک بشه ومشتری دیگه نیازی به این کار نداره و...
باید ببینید که کدام بهتره؟ یا میتونید به صورت پیش فرض بهتره رو قرار بدید و در قالب تنظیمات گزینه دیگه رو قرار بدید و حق انتخاب رو به کاربر واگذار کنید
موفق باشید