PDA

View Full Version : اتصال به بانک در C#‎‎

1000001h
جمعه 09 شهریور 1397, 12:08 عصر
سلام به همه
دوستان من یه نرم افزار نوشتم تحت ویندوز که قراره شبکه هم کار کنه. قضیه هم اینطوریه که:
۱ – سرور( اینجا همون رایانه مدیره) که من روی اون sql server express رو نصب کردم
۲ – رایانه ای که قراره فقط روی اون نرم افزار نصب بشه و بانک اونجا نیست و همینطور sqlexpressLocaldb هم نصبه
حالا بگید چه connection string استفاده کنم که بتونم از کلاینت به سرور وصل بشم . چیزهایی زیادی رو تست کردم مشکلی جایی هست که مجبورم بعضی از بانک ها رو
(چنتا بانک وجود داره که یکیش اصلیه و بقیه سال مالی نرم افزار هستن و در زمانی که باید سال مالی عوض بشه میاد و اون بانک مربوطه رو attach میکه ) attach کنم و ممکنه بهم ارور بده که دسترسی ندارید
الان connection string که استفاده میکنم اینه

Data Source=./sqlexpress;Initial Catalog=database1;User id=ad;Password=1234;Network Library=DBMSSOCN;Integrated Security=true ;

که کار میده و مشکلی باهاش ندارم و مشکل connection string هست که باید توی کلاینت استفاده بشه. می خام ببینم اگه از هیمن استفاده کنم سمت کلاینت کار میده یا نه

رامین مرادی
جمعه 09 شهریور 1397, 20:37 عصر
سلام به همه
دوستان من یه نرم افزار نوشتم تحت ویندوز که قراره شبکه هم کار کنه. قضیه هم اینطوریه که:
۱ – سرور( اینجا همون رایانه مدیره) که من روی اون sql server express رو نصب کردم
۲ – رایانه ای که قراره فقط روی اون نرم افزار نصب بشه و بانک اونجا نیست و همینطور sqlexpressLocaldb هم نصبه
حالا بگید چه connection string استفاده کنم که بتونم از کلاینت به سرور وصل بشم . چیزهایی زیادی رو تست کردم مشکلی جایی هست که مجبورم بعضی از بانک ها رو
(چنتا بانک وجود داره که یکیش اصلیه و بقیه سال مالی نرم افزار هستن و در زمانی که باید سال مالی عوض بشه میاد و اون بانک مربوطه رو attach میکه ) attach کنم و ممکنه بهم ارور بده که دسترسی ندارید
الان connection string که استفاده میکنم اینه

Data Source=./sqlexpress;Initial Catalog=database1;User id=ad;Password=1234;Network Library=DBMSSOCN;Integrated Security=true ;

که کار میده و مشکلی باهاش ندارم و مشکل connection string هست که باید توی کلاینت استفاده بشه. می خام ببینم اگه از هیمن استفاده کنم سمت کلاینت کار میده یا نه

این بحث خیلی خیلی بحث شده کاش یه سرچ کوچیک میکردید. بجای نقطه در کانکشن استرینگ آی پی سیستم سرور رو بنویسید. هم رو سیستم مدیر کار میکنه هم رو سیستم کلاینت
این لینک رو هم مطالعه کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?387720-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-SQL-SERVER&highlight=%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87+%DA%A9%D8%B1%D8 %AF%D9%86+%D8%A7%D8%B3+%DA%A9%DB%8C%D9%88+%D8%A7%D 9%84