PDA

View Full Version : دریافت تعدادی ارور بعد از آپدیت model entity framework

farzane-
یک شنبه 18 شهریور 1397, 10:33 صبح
سلام. در برنامه سی شارپ از مدل ef6 استفاده می کنم. بدون هیچ مشکلی کار هام رو انجام میدادم. تا اینکه قصد اضافه کردن یک stored procedure از دیتابیس به برنامه رو داشتم. بعد از آپدیت مدل و اضافه کردن sp ، همه بخش هایی که قبلا از مدل استفاده می کردم ، ارور داره.
ارور هم اینه :

The type or namespace name *** could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

قبلا هم آپدیت میکردم ، اما این طوری نمی شد.
یک قابلیت هم هست که روی بخشی که ارور داده ، موس رو نگه میداری ، و با زدن Generate class *** in new file ، ارور اون بخش رفع میشه ، اما 50 تا ارور اضافه میکنه!
چرا namespace مدل مثل قبل شناسایی نمیشه؟

Saeed-CANcel
یک شنبه 18 شهریور 1397, 11:00 صبح
سلام...
یکی از دلایلی ک EF وارد شد این بود که دیگه برنامه نویس با مباحث پایگاه داده و کوئری زدن مواجعه نشه و بوسیله مبحث شی گرایی با پایگاه داده در ارتباط باشه!!!
نمیتونم درک کنم ک چرا هنوز دارید SP فراخوانی میکنید در صورتی که خیلی راحت با یک کلاس میشه به راحتی همه کار کرد.:متفکر:

farzane-
یک شنبه 18 شهریور 1397, 12:21 عصر
سلام...
یکی از دلایلی ک EF وارد شد این بود که دیگه برنامه نویس با مباحث پایگاه داده و کوئری زدن مواجعه نشه و بوسیله مبحث شی گرایی با پایگاه داده در ارتباط باشه!!!
نمیتونم درک کنم ک چرا هنوز دارید SP فراخوانی میکنید در صورتی که خیلی راحت با یک کلاس میشه به راحتی همه کار کرد.:متفکر:

داخل یک مقاله خوندم که سیستم هایی که میخوان تحت شبکه برنامه نویسی کنند بهتره محاسبات رو کلا به دیتابیس بسپارند. خب sp هم با سرعت بالاتر داخل دیتابیس کار ها رو انجام میده.
حتی ef هم قابلیت اضافه کردن sp رو داره. میتونیم 3 نوع sp که کارهای insert و update و Delete رو انجام میده رو میتونیم از model بهش معرفی کنیم. فک کنم دلیلی داشته که ef پیش بینی sp رو کرده

farzane-
یک شنبه 18 شهریور 1397, 12:22 عصر
راستی این مشکل حل شد. کلا model رو پاک کردم و مجددا اضافه کردم!