PDA

View Full Version : جستجوی یک بانک

tabassom
شنبه 06 آبان 1385, 17:33 عصر
سلام
با استفاده از queryودستور selectسعی کردم نام یک tabelرا در یک درایو جستجو کنم اما در صورت وجود نداشتن جدول با پیغام خطا مواجه میشوم.(چگونه میتوانم وجود یا عدم وجود tableرا مشخص کنم)لطفا مرا راهنمایی کنید.

soroush_vs
شنبه 06 آبان 1385, 18:22 عصر
اخطار
عدم رعایت قانون شماره 14
------------------

برای این کار فکر کنم باید دنبال یه procedure بگردیم
الان SQL SERVER رو در این ویندوز ندارم که امتحان کنم
ببخشید که اطلاعاتم کم بود

ghabil
شنبه 06 آبان 1385, 19:21 عصر
برای این کار فکر کنم باید دنبال یه procedure بگردیم
الان SQL SERVER رو در این ویندوز ندارم که امتحان کنم
ببخشید که اطلاعاتم کم بود
خب مگه قسم سامورایی خوردی به هر پستی یک ریپلای رو بزنی ؟:چشمک:

سلام
با استفاده از queryودستور selectسعی کردم نام یک tabelرا در یک درایو جستجو کنم اما در صورت وجود نداشتن جدول با پیغام خطا مواجه میشوم.(چگونه میتوانم وجود یا عدم وجود tableرا مشخص کنم)لطفا مرا راهنمایی کنید.

در یک درایو؟!! دیتابیس چیه ؟ با ADO وصل میشی ؟!
ولی اصولا اگه کار عادی داری میکنی میتونی از TADOConnection.GetTableNames() استفاده کنی...

mzjahromi
یک شنبه 07 آبان 1385, 07:15 صبح
اسم Table تو درایو که با Select نمیشه کامپوننت Table از BDE هم یه تابع TableExist داره ولی فقط مسیر مشخص شده رو بررسی میکنه.
باید در مورد مشکلت بیشتر توضیح بدی

mzjahromi
یک شنبه 07 آبان 1385, 13:08 عصر
از چه ابزاری استفاده کردی؟(Ado bde ...)
بانک اطلاعاتی ات چیه؟

tabassom
یک شنبه 07 آبان 1385, 13:10 عصر
خب مگه قسم سامورایی خوردی به هر پستی یک ریپلای رو بزنی ؟:چشمک:

در یک درایو؟!! دیتابیس چیه ؟ با ADO وصل میشی ؟!
ولی اصولا اگه کار عادی داری میکنی میتونی از TADOConnection.GetTableNames() استفاده کنی...

آره.متغیره.من اصلا با این کامپوننت کار نکردم
--------------------

اسم Table تو درایو که با Select نمیشه کامپوننت Table از BDE هم یه تابع TableExist داره ولی فقط مسیر مشخص شده رو بررسی میکنه.
باید در مورد مشکلت بیشتر توضیح بدی

سلام
برای تهیه پشتیبان از دستور creat table استفاده کردم در صورتی این دستور جواب می دهد که table از قبل وجود نداشته باشد به همین دلیل باید وجود یا عدم وجود table مشخص شود برای این منظور از چه دستوری باید استفاده کنم؟