PDA

View Full Version : سوال: نمایش نام یک پراپرتی

barbimusic
یک شنبه 01 مهر 1397, 12:09 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مشکل دارم اینه که من داخل موجودیت عضو یک پراپرتی دارم که آیدی سرپرست رو نشون میده و معلوم میشه این عضو در چه مجموعه ای هست . و این صفت(پراپرتی) به هیچ جدولی وصل نیست و یک پراپرتی مربوط به موجودیت عضو هست فقط .
حالا من میخام توی گرید به جای آیدی اسم اون شخص رو نشون بدم . ممنون میشم راهنماییم کنید .
عکس زیر نمونه از گرید من هست :
https://tosinso.com/files/get/a34f9f5b-1bb5-41a0-9939-1fa37cddd8a6

Mahmoud Zaad
یک شنبه 01 مهر 1397, 12:15 عصر
سلام
بقیه فیلدها از دیتابیس سلکت میشن؟ اگه اینطوره دیتابیس چیه؟ اگه sql server باشه به راحتی با دستور CASE در کوئری، تبدیل انجام میشه.

barbimusic
یک شنبه 01 مهر 1397, 12:20 عصر
سلام
بقیه فیلدها از دیتابیس سلکت میشن؟ اگه اینطوره دیتابیس چیه؟ اگه sql server باشه به راحتی با دستور CASE در کوئری، تبدیل انجام میشه.

سلام . بله اونا مشکلی نداره . فقط این پراپرتی که کلید خارجی نیست رو میخام اسم سرپرست رو نشون بدم . بله Sql server هست. میشه لطفا راهنمایی کنید ؟ ممنونم

Mahmoud Zaad
یک شنبه 01 مهر 1397, 12:32 عصر
من فکر میکنم سوال شما رو بد خوندم، فکر کردم میخواید نوع شخص رو در اون ستون بنویسید ولی ظاهراً میخواید نام شخص رو بنویسد. در این حالت کافیه همین جدول رو با خودش جوین کنید. یعنی فرض کنید اون فیلد سرپرست کلید خارجی هست و با همین جدول جوین انجام بدید.

barbimusic
یک شنبه 01 مهر 1397, 16:03 عصر
من فکر میکنم سوال شما رو بد خوندم، فکر کردم میخواید نوع شخص رو در اون ستون بنویسید ولی ظاهراً میخواید نام شخص رو بنویسد. در این حالت کافیه همین جدول رو با خودش جوین کنید. یعنی فرض کنید اون فیلد سرپرست کلید خارجی هست و با همین جدول جوین انجام بدید.

ممنونم این کار رو کردم ولی نتیجه معکوس شد و باز هم اسم سرپرست نشون داده نشد . :ناراحت:

Mahmoud Zaad
یک شنبه 01 مهر 1397, 16:25 عصر
فرض کنید فیلدهای زیر رو در جدول Person داریم:
id, name, famil, sarparast
که در فیلد سرپرست همون id سرپرست قرار می گیره مثلا

sarparst famil name id
1 علی رضایی 1
2 بتول احمدی 1
3 اکبر رمضانی 3
4 اقدس میرزایی 3

این کوئری:

SELECT tblPerson.id, tblPerson.name, tblPerson.famil, tblPerson_1.name +' '+ tblPerson_1.famil AS sarparast
FROM tblPerson LEFT OUTER JOIN
tblPerson AS tblPerson_1 ON tblPerson.sarparast = tblPerson_1.id

خروجی:
sarparast famil name id
1 علی رضایی علی رضایی
2 بتول احمدی علی رضایی
3 اکبر رمضانی اکبر رمضانی
4 اقدس میرزایی اکبر رمضانی

barbimusic
یک شنبه 01 مهر 1397, 21:12 عصر
فرض کنید فیلدهای زیر رو در جدول Person داریم: id, name, famil, sarparast که در فیلد سرپرست همون id سرپرست قرار می گیره مثلا sarparst famil name id 1 علی رضایی 1 2 بتول احمدی 1 3 اکبر رمضانی 3 4 اقدس میرزایی 3 این کوئری: SELECT tblPerson.id, tblPerson.name, tblPerson.famil, tblPerson_1.name +' '+ tblPerson_1.famil AS sarparast FROM tblPerson LEFT OUTER JOIN tblPerson AS tblPerson_1 ON tblPerson.sarparast = tblPerson_1.id خروجی: sarparast famil name id 1 علی رضایی علی رضایی 2 بتول احمدی علی رضایی 3 اکبر رمضانی اکبر رمضانی 4 اقدس میرزایی اکبر رمضانی خیلی ممنونم از شما . من همین کوئری شما رو با تیبل خودم زدم . ولی از اون قسمت tblPerson.sarparast ایراد میگیرفت و ستون سرپرست که ادغام دو ستون بود رو نمیاورد ولی از راه DataGridViewComboBox حلش کردم . خیلی خیلی ممنونم از شما که وقت گذاشتید.