PDA

View Full Version : ارتقا یک برنامه mis کامل به C#

siajan
سه شنبه 03 مهر 1397, 17:53 عصر
سلام خدمت اساتید C#

من یک برنامه خیلی جامع دارم که شامل بخش های خیلی زیادی از جمله : حسابداری های تخصصی ( 5 زیر سیستم ) انبار ، فروش ، کارگزاری ، سهام ، اعضا ، منابع انسانی ( حضور و غیاب ، حقوق و دستمزد ، پاداش و .. ) و.... که جمعا 24 زیر سیستم داره و حاصل تلاش یک گروه بوده که الان فقط من موندم .
برنامه با اوراکل فرم هست و دیتا بیس هم اوراکل هست . تحت شبکه اجرا می شه ولی بصورت کلاینت سرور هست
الان تصمیم به ارتقا اون به c# گرفتم
حدود یک سال هست که دارم C# تمرین می کنم و پروژه های کوچیک می نویسم
ولی هنوز نتونستم تشخیص بدم با چه روشی رو داده ها کار کنم که کمترین خطا ، بالاترین امنیت و بهترین بازده را داشته باشه
کمی غیر حرفه ای سوال پرسیدم خودم هم می دونم
ولی نیاز به راهنمایی بصورت کلان دارم . سیاست کلس و تکنولوژی که استفاده کنم چی باشه
لطفا راهنمایی کنید

NasimBamdad
چهارشنبه 04 مهر 1397, 08:20 صبح
درورد .

به نظر بنده به سمت ASP.NET MVC بروید و برای نرم افزار های تحت شبکه از این معماری و زبان استفاده کنید بهتره

اوراکل هم بیخیال بشید و SQL Server نصب کنید

siajan
چهارشنبه 04 مهر 1397, 09:14 صبح
درورد .

به نظر بنده به سمت ASP.NET MVC بروید و برای نرم افزار های تحت شبکه از این معماری و زبان استفاده کنید بهتره

اوراکل هم بیخیال بشید و SQL Server نصب کنید

خیلی ممنونم از نظر کارشناسی شما
البته من عرق خاصی به اوراکل دارم
حدود 10 ساله باهاش کار می کنم
البته قبل از اون حدود 4 سال فقط با sql server کار کردم
هر دو رو می شناسم
اوراکل رو بیشتر می شناسم
چون 0 تا 100 پروژه با خودم هست ، ترجیح دادم از نظر دیتا بیسی خودمو درگیر کار جدید نکنم

NasimBamdad
چهارشنبه 04 مهر 1397, 09:19 صبح
ببینید دوست عزیز چند مورد اینجا مطرح هست

بنده خودم به شخصه به C# تسلط بیشتری دارم تا ASP.NET ، اما خوب در جامعه ایرانی مخصوصا وقتی میگن تحت وب ، یعنی ASP.NET ، فکر می کنند C# قابلیت تحت شبکه نداره و ...

یکسری مزیت ها داره ASP.NET که در واقع بحث بروزرسانی و محدودیت های طراحی فرم ها رو دیگه در C# دارید رو دیگه ندارید .البته این معماری ها در پروژه های بزرگ و بحث مدیریت و نگهداری بهتون کمک می کنه .

اینکه گفتم SQL ، برای این هست که قابلیت های بیشتری داره و در کل از نظر پرفرومنس خیلی خیلی از Oracle پیشی گرفته . درسته شما به اوراکل مسلط هستید ، اما اگه زمانش دارید به سمت SQL برید و از قابلیت هاش استفاده کنید .

کمپانی Sun در بحث تحریم همیشه از بقیه جلوتر و سختگیرانه تر بود ،، در کل پیشرفت و پرفورمنس در SQL یه چیز دیگه است .

barnamenevisjavan
چهارشنبه 04 مهر 1397, 14:56 عصر
سلام خدمت اساتید C#‎

من یک برنامه خیلی جامع دارم که شامل بخش های خیلی زیادی از جمله : حسابداری های تخصصی ( 5 زیر سیستم ) انبار ، فروش ، کارگزاری ، سهام ، اعضا ، منابع انسانی ( حضور و غیاب ، حقوق و دستمزد ، پاداش و .. ) و.... که جمعا 24 زیر سیستم داره و حاصل تلاش یک گروه بوده که الان فقط من موندم .
برنامه با اوراکل فرم هست و دیتا بیس هم اوراکل هست . تحت شبکه اجرا می شه ولی بصورت کلاینت سرور هست
الان تصمیم به ارتقا اون به C#‎ گرفتم
حدود یک سال هست که دارم C#‎ تمرین می کنم و پروژه های کوچیک می نویسم
ولی هنوز نتونستم تشخیص بدم با چه روشی رو داده ها کار کنم که کمترین خطا ، بالاترین امنیت و بهترین بازده را داشته باشه
کمی غیر حرفه ای سوال پرسیدم خودم هم می دونم
ولی نیاز به راهنمایی بصورت کلان دارم . سیاست کلس و تکنولوژی که استفاده کنم چی باشه
لطفا راهنمایی کنید
اگر قراره با سی شارپ کار کنید
پایگاه داده SQL Server و روش ارتباطی Entityframwork

ali_md110
چهارشنبه 04 مهر 1397, 20:14 عصر
توجه کنید دوران ویندوز فرم و اپلیکیشنهای ویندوزی با ویندوز فرم کم کم به سر اومده و مرده

چهت برنامه نویسی تحت ویندوز برید به سمت wpf اپلیکیشن بهمراه ef code first همراه با بکارگیری الگویی مثل MVVM که بسیار محبوب و توسعه پذیری و نگهداری بسیار بالایی دارد
در ضمن این الگوی MVVM قابل استفاده در برنامه های موبایل توسط زامارین هم هست
شما میتونید همزمان مالتی پلتفرم برنامه نویسی کنید و برنامه ای بنویسید جهت دستگاهها و بسترهای مختلف وب موبایل و ویندوز دسکتاپ

در سمت وب مطمئن باشید Asp.net Mvc و خصوصا تکنولوژی جدید MVC CORE خیلی خیلی با ارزش هست و گزینه اول لحاظ کنید
یکی به دلیل پشتیبانی ماکروسافت و دیگری وفور توسعه دهنده گان این تکنیک - سرعت بالا - و سایر موارد دیگری که با یک جستجو میتونید متوجه بشید

در ضمن پایگاه داده اسکیول سرور به اندازه کافی جوابگو هست