PDA

View Full Version : ایجاد فرم توسط کاربر

sara_aryanfar
شنبه 07 مهر 1397, 09:42 صبح
با سلام من می خوام داخل سایت امکان این رو بزارم که مثلا کاربر فرمی رو تعریف کنه با مثلا فلان فیلدها و بعد هر جایی نیاز شد تنها با انتخاب اون فرم اون فرم بیاد و پس از پر شدن فیلدهاش در دیتابیس ذخیره بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

zamanphp
شنبه 07 مهر 1397, 09:54 صبح
یعنی میخواین یه فرم داینامک درست کنید که بشه هر جا استفاده ش کرد؟

sara_aryanfar
شنبه 07 مهر 1397, 10:33 صبح
یعنی میخواین یه فرم داینامک درست کنید که بشه هر جا استفاده ش کرد؟

نه صرفا یک فرم هرتعداد فرم که لازم بود فیلدهای فرم هم توسط کاربر تعریف بشه

zamanphp
یک شنبه 08 مهر 1397, 12:00 عصر
برای هر فرم باید یه جدول تو پایگاه درست کنید به صورت داینامک
و هر فیلد فرم هم باید یه ستون تو همون جدول درست کنید و اگه اون فیلد حذف شد ، از جدول مربوطه هم حذف میشه
نمی دونم چقدر php بلد هستید تا در اون سطح راهنمائی کنم

sara_aryanfar
دوشنبه 16 مهر 1397, 14:15 عصر
برای هر فرم باید یه جدول تو پایگاه درست کنید به صورت داینامک
و هر فیلد فرم هم باید یه ستون تو همون جدول درست کنید و اگه اون فیلد حذف شد ، از جدول مربوطه هم حذف میشه
نمی دونم چقدر php بلد هستید تا در اون سطح راهنمائی کنم

تصور می کنم این کار باعث پیچیدگی غیر ضروری کار ما بشه که برا هر فرمی یه جدول بسازیم اگر در حالتی فرضی شما 500 فرم مختلف نیازداشته باشید یعنی 500 جدول می خواهید بسازید؟

hamedarian2009
سه شنبه 17 مهر 1397, 10:33 صبح
تصور می کنم این کار باعث پیچیدگی غیر ضروری کار ما بشه که برا هر فرمی یه جدول بسازیم اگر در حالتی فرضی شما 500 فرم مختلف نیازداشته باشید یعنی 500 جدول می خواهید بسازید؟
یک جدول می سازید که داخلش میتونید هرتعداد فرم رو ذخیره کنید و یک جدول هم برای فیلدهای هر فرم که که نهایتا دوتا جدول میشه و این دو جدول رابطه یک به چند هم دارند

zamanphp
سه شنبه 24 مهر 1397, 21:55 عصر
یک جدول می سازید که داخلش میتونید هرتعداد فرم رو ذخیره کنید و یک جدول هم برای فیلدهای هر فرم که که نهایتا دوتا جدول میشه و این دو جدول رابطه یک به چند هم دارند
خب در این حالت هم که بر فرض 500 تا فرم درست بشه و هر فرم حداقل 10 تا فلید داشته باشه ، جدول دوم حاوی 5000 تا فیلد میشه که بعید می دونم mysql اجاره بده . تا جائی که اطلاع دارم حداکثر 4096 ستون مجاز هست

sara_aryanfar
چهارشنبه 25 مهر 1397, 13:00 عصر

خب در اون صورت هی باید فیلدهاشو تعریف کنید یعنی کاربر برای ثبت یک فرم باید فیلد ها رو هم بزنه و در فرم دوم که عینا همین فیلد ها رو داره دوباره و برخی مشکلات دیگه که تفکیک فرم ها رو سخت می کنه تنها راه داشتن 4 جدول هست که باعث تولید فرم ساز کاملا داینامیک میشود