PDA

View Full Version : جلوگیری از تایپ مجدد اطلاعات

ROGHANI
یک شنبه 07 آبان 1385, 07:27 صبح
سلام دوستان
فرض کنید 2 table داریم یکی معرف شغل و دیگری نام افراد در آن قرار دارد.table شغل رابطه یک به بینهایت با table افراد دارد.فرض کنید شغل شماره 1و2و3 دارای 100 نفر پرسنل مشابه هستند. آیا راحی وجود دارد که اپراتور اسامی را مجددا تایپ نکند . خواهش میکنم فرضیات مسئله را همینطور که هست بپذیرید .

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 07 آبان 1385, 07:37 صبح
دوست خوب به نظر من سوال شما کمی مبهم می باشد منظور شما از ((آیا راحی وجود دارد که اپراتور اسامی را مجددا تایپ نکند )) چیست ؟؟؟؟

ROGHANI
یک شنبه 07 آبان 1385, 08:00 صبح
دوست خوب به نظر من سوال شما کمی مبهم می باشد منظور شما از ((آیا راحی وجود دارد که اپراتور اسامی را مجددا تایپ نکند )) چیست ؟؟؟؟
ببینید چون 2 جدول رابطه 1 به بینهایت دارند باید اپراتور شغل شماره 1 را در یک فرم تایپ کند سپس از طریق یک subform اسامی نفراتی را که شغل شماره 1 را دارند تایپ نماید. سپس شغل شماره 2 را تایپ نموده و اسامی نفراتی را که شغل شماره 2 را دارند تایپ کند. حالا اگر این اسامی مشترک باشند اپراتور باید یک کار تکراری را انجام دهد.امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

ab_ba
یک شنبه 07 آبان 1385, 08:09 صبح
اسامی شغلها را از بانک گرفته گروپ کنید سپس در یک کمبو باکس آنها را نمایش دهید و از اپراتور بخواهید از لیست انتخاب کند

select * from shoghl group by name

ROGHANI
یک شنبه 07 آبان 1385, 09:51 صبح
اسامی شغلها را از بانک گرفته گروپ کنید سپس در یک کمبو باکس آنها را نمایش دهید و از اپراتور بخواهید از لیست انتخاب کند

select * from shoghl group by name
یعنی اسم هر نفر که وارد شد اپراتور مشخص کند که شامل چه مشاغلی می باشد.
اگر منظور شما اینست باید بگویم تعداد زیادی از افراد دارای مشاغل یکسان هستند که من میخواهم یکباره این تخصیص انجام شود.

karmand
یک شنبه 07 آبان 1385, 10:27 صبح
نام افراد را در جدولی جدای از این دو جدول یکبار وارد کنید مثلا جدول 3
سپس وقتی شغل را انتخاب نمودید مثلا شغل 2 اسامی را از کمبو که به بانک 3 وصل است بگیرید و در بانک خودتان ذخیره نمایید و اگر در بانک 3 نبود add نماید