PDA

View Full Version : کدنویسی برای کالر آیدی و دستگاه POS کشورهای خارجی

mr.sirwan
چهارشنبه 02 آبان 1397, 12:32 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
بنده میخوام یه نرم افزار مدیریت فست فود برای خارج از کشور بنویسم که کارفرما گفته هم کالر آیدی میخواد و هم ارتباط با دستگاه POS یکمی که درمورد کدنویسی برای این دو مورد تحقیق کردم متوجه شدم که واسه کالر آیدی چون سیستم مخابرات ایران با کشورای دیگه متفاوته باید از نوع خاصی از کالر آیدی که واسه ایران تولید شده استفاده کنم
واسه دستگاه POS هم اونجوری که دوستان نوشته بودن واسه هر بانک (فقط داخل ایران) نوع دستگاه و کدنویسی بازم متفاوته حالا چه برسه به اینکه واسه بانکی خارج از کشور بخوای از POS استفاده کنی
البته این نکته رو هم بگم پست هایی که من درمورد کدنویسی این دستگاه ها خوندم تاریخشون خیلی قدیمی بود (86 تا 92)
خب حالا سوال من اینه که منی که داخل ایران هستم چطوری و از چه دستگاه هایی باید استفاده کنم که نرم افزار بعد از تولید و ارائه توی کشور مقصد بدون مشکل با دستگاه های کالر آیدی و pos کار کنه؟

رامین مرادی
چهارشنبه 02 آبان 1397, 14:24 عصر
اینجارو یه نگاهی بکنید
http://www.callerid.com/products/caller-id-only-basic/

mr.sirwan
چهارشنبه 02 آبان 1397, 18:39 عصر
ممنون بابت لینک اما من منظورم اینه که سیستم های ایرانی با سیستم های کشورای دیگه متفاوته به همین خاطر وقتی من دارم یه دستگاه کالر آیدی (که مطابق با سیستم مخابرات ایران تولید شده) رو توی ایران تست میگیریم و درست کار میکنه اما این کالر آیدی لزوما با سیستم مخابرات اونور همخوانی نداره پس من باید یه کالر آیدی تهیه کنم که با سیستم مخابرات کشور مقصد همخوانی داشته باشه و مشکل دقیقا همینجاس به این خاطر که بنده اگه کالر آیدی اونور آبی رو تهیه کنم خب اینجا نمیتونم تست بگیرم ازش و برعکس اگه از کالر آیدی اینور آبی استفاده کنم تضمینی نیست که توی کشور مقصد هم درست کار کنه
دقیقا این مشکل برای دستگاه pos یا کارتخوان هم وجود داره

و بازم میگم بنده تا حالا از کالر آیدی و pos استفاده نکردم و اینکه میگم سیستم مخابرات ایران با کشورای دیگه متفاوته صرفا از روی چندتا پست که تو همین تالار خودمون بحث شده بود هستش و بنده مطمئن نیستم که این چیزا صحت داشته باشه

اگر کسی تا به حال تو همچین موقعیتی بوده (یعنی یه نرم افزار برای یه کشور دیگه که شامل کالر آیدی و pos بوده باشه) لطفا راهنمایی کنین ممنون میشم