PDA

View Full Version : باز هم اس کیو ال

موسوی
یک شنبه 21 اردیبهشت 1382, 19:48 عصر
سلام
من یه جدول دارم که بیش از 10فیلد دیکد شدنی، مثل کد شهر،کد رشته تحصیلی و... داره
جدول دیگه ای هم دارم که عنوان دیکد شده آن کدها را دارد
برای نمایش عنوانها(ونه کدها) در گزارشاتم از روشهای زیر استفاده میکنم:
1- به تعداد فیلدهای دیکد سدنی از جدول کد آلیاس تعریف کرده هر کدام را به جدول اولیه ارتباط میدهم
2-جدول کد را خورد کرده (به چندین جدول) وهر کدام از جدولهای جدید را به جدول اولیه ارتباط میدهم
اما برای رکوردهای بیش از 000/10 تا سرعت خیلی پائین میاد
آیا روشهای بالا روش خوبی هستند؟
روش بهتری به من پیشنهاد دهید

hr110
دوشنبه 22 اردیبهشت 1382, 08:45 صبح
با سلام
شما برای اینکار میتوانید از فیلدهای autocalc استفاده کنید که خیلی سریع و مطمئن میباشد
کافی است یک فیلد از آن نوع ایجاد کنید(روی dataset دابل کلیک کرده و تعریف نمایید) و در متد onclacfield همان dataset تغییرات لازمه را داده و در فیلدی که تعریف کردید قرار دهید بقیه اش هم خیلی ساده است.

موسوی
دوشنبه 22 اردیبهشت 1382, 14:13 عصر
لطفا در مورد فیلد autocalc توضیح بدید

amirrf
سه شنبه 23 اردیبهشت 1382, 22:52 عصر
سلام،
شما قاعدتا چند جدول دارید، برای هر کدام از آن فیلدها یک جدول که حاوی کد و نام و اطلاعات اضافی دیگر است. در SQL ای که می نویسید برای هر یک از آن فیلدها یک JOIN به جدول مربوطه اضافه کنید و فیلد موردنظر از آن جدول را انتخاب کنید.

RezaBS
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 01:16 صبح
شما با هر نوع جدول در هر دیتا بیسی که کار کنید در بین انواع فیلدها یک نوع وجود دارد که به صورت اتوماتیک عدد تولید میکند.
به صورت کلی عددی که ایجاد میشود در رکوردها تک است و میتواند به عنوان کلید عمل کند.
به عنوان مثال در یک بانک پارادکس در حالت معمول زمانی که یک فیلد از این نوع دارید در اولین رکورد و در اولین بار عدد صفر در این فیلد قرار میگیرد.
با اضافه شدن هر رکورد این مقدار یکی افزایش میابد.
اگر رکوردی پاک شود آن عدد بار دوم ساخته نمیشود و ...
البته در حالت واقعی و در برنامه هایی که query دارند استفاده از این نوع توصیه نمیشود.

شما بودید میخواستید ثابت کنید دلفی بهتره؟

موفق باشید...

RezaBS
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1382, 01:24 صبح
در مورد بانکی که استفاده میکنید، رابط مورد استفاده، نحوه ارتباط و ... توضیح بدید که بشه بهتون کمک کرد!!!
اولین اصل: بدون داده نمیشه اطلاعات ایجاد کرد!