PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به بانک اطلاعاتی از طریق اینترنت

armm1388
یک شنبه 06 آبان 1397, 14:55 عصر
با سلام

در نرم افزار از نوع windows form بانک اطلاعاتی را در سرور محلی گذاشته ام. در دو حالت پایین آیا جواب می دهد؟
1- بانک را در هاست شخصی خود در اینترنت قرار دهیم.
۲- بانک در همان سرور شبکه داخلی باشد و IP سرور را در نرم افزار معرفی کنیم آنگاه کاربر کلاینت که APPLICATION روی دستگاهش نصب شده از طریق شبکه اینترنت آن را بشناسد.

با تشکر

hamidrezax1
دوشنبه 07 آبان 1397, 07:18 صبح
دوست عزیز مهمتر از هر دو بخشی که فرمودید بحث امنیت هستش.نحوه برقراری ارتباط یک بخشه و امنیت یه بخش دیگه به مراتب اگر این بحث رو بتونین خودتون برقرار کنید روش اول بهتر از روش دوم هست.چون در روش دوم شما IP ثابت ندارید و نیاز دارید این IP خریداری کنید
موفق باشید

armm1388
دوشنبه 07 آبان 1397, 23:16 عصر
دوست عزیز مهمتر از هر دو بخشی که فرمودید بحث امنیت هستش.نحوه برقراری ارتباط یک بخشه و امنیت یه بخش دیگه به مراتب اگر این بحث رو بتونین خودتون برقرار کنید روش اول بهتر از روش دوم هست.چون در روش دوم شما IP ثابت ندارید و نیاز دارید این IP خریداری کنید
موفق باشید

سوال:
یعنی این همه وب سایت روی اینترنت وجود دارد هیچکدام بانک اطلاعاتی شان را در هاست قرار نداده اند بلکه روی شبکه محلی است و با وب سرویس کار می کنند؟
ضمنا نمونه این وب سرویس (دستورات برنامه نویسی) را می توانید راهنمایی بفرمایید؟

a_mohammadi_m
دوشنبه 19 آذر 1397, 07:55 صبح
سلام
فکر کنم هاستهايي باشند که فقط سرويس SQL ارائه مي‌دهند و امنيتش هم به عهده سرور پايگاه داده است
البته شما هم در کد نويسي‌تون بايد اصول امنيتي پايگاه داده رو مراعات کنيد
مثلا ارسال Query به شکل پارامتري براي جلوگيري از حملاتي مانند Sql Injection
البته قرار دادن مستقيم پايگاه داده در اختيار هاست کمي از نظر امنيت جاي سوال داره ، صاحب هاست که محرم اطلاعات شما نيست
در اين شرايط بهتره VPS يا هاست سرور مجازي بخريد تا کنترل کاملي بر روي اون داشته باشيد

mmbguide
چهارشنبه 21 آذر 1397, 09:51 صبح
سلام. خودم یک سوال در خصوص IP داشتم. من هربار که به اینترنت متصل میشم یک IP جدید دارم. جدای از اینکه امکان تنظیم IP جدید در هربار استفاده از برنامه وجود داشته باشد آیا با IP دینامیک امکان برقراری ارتباط با بانک وجود دارد یا اینکه باید یک IP استاتیک خریداری شود. یکی از دوستان Valid IP را مطرح کردند و میخواستم کمی راهنمایی بفرمایید.